Министър Кралев присъства на работна среща за организацията на световното по академично гребане през 2018 г. в Пловдив

Министър Кралев присъства на работна среща за организацията на световното по академично гребане през 2018 г. в Пловдив

Изграждането на втори гребен канал в Пловдив ще е ключов фактор за печеленето на повече домакинства в гребането и кану-каяка

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства в Пловдив на работна среща, чиято цел беше да се обсъди напредъка и проблемите около организацията на Световното първенство по академично гребане за мъже и жени през 2018 г. В срещата участваха още ковчежникът на Межународната федерация по гребане (ФИСА) Майкъл Уилямс, зам.-кметът по "Спорт, младежки дейности и социална политика" на Пловдив Георги Титюков, председателят на Българска федерация по гребане Свилен Нейков, членът на парламентарната комисия по въпросите на децата, младежта и спорта Джейхан Ибрямов, представители на организационния комитет на първенството.

Представителят на ФИСА Майкъл Уилямс акцентира на факта, че гребното трасе на Пловдив има отлична репутация, но международната федерация е притеснена от забавянето на плановете за изграждане на втори гребен канал в града. По думите му Пловдив има опит в органзизирането на първенства, но предстоящото през 2018 г. световно първенство е много по-голямо събитие, има почти 30 активни категории и много повече участници от досегашните първенства, организирани в града под тепетата, затова е важно градът-домакин да се предстви добре. Майкъл Уилямс посочи, че наличието на втори гребен канал ще е фактор Пловдив да печели повече домакинства в гребането. През 2017 г. в града ще бъде проведено световно първенство по гребане за младежи, което ще бъде тестова регата.

Зам.-кметът Георги Титюков посочи, че Община Пловдив работи от 3 години по проекта за еко-парк Марица, който включва и изграждането на втори гребен канал, а от 2011 г, до момента в съществуващия канал общината е инвестирала 7 млн. лв. Забавявенто на реализациятя на второ гребно трасе в града се дължи на висящи съдебни дела, като последното дело е насрочено за февруари 2017 г. Община Пловдив обмисля вариант, за да не бави изграждането на трасето да обяви обществени поръчки под условия още сега и в случай на благоприятен за нея изход от делото, да стартира изграждането. Георги Титюков декларира, че Община Пловдив и мнозинството в Общинския съвет на града твърдо стоят зад проекта за втори Гребен канал.

„Държавата прави всичко възможно да подкрепя федерациите по гребане и кану-каяк, защото това са успешни за България спортове в исторически план“, каза министър Кралев. „Ръководствата и на двете федерации се ползват с доверие от страна на ММС. Освен финансовата подкрепа, която държавата оказва на федераците, които имат международни успехи, стратегията ни е да ги поощряваме да кандидатстват за повече домакинства. Изграждането на втори гребен канал в Пловдив се оказва ключов фактор за тази перспектива в гребането и кану-каяка, затова ММС подкрепя проекта“, добави спортният министър. По думите му Министерството на младежта и спорта публично ще подкрепи проекта, защото съоръжението е важно за развитието на спорта в страната.
Младите хора на България: Една вълнуваща седмица с вдъхновение, спорт и активно гражданско участие

Иновативен лагер събра младежи, спортни звезди и институции в Чепеларе под мотото „Промяната започва от мен“

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки