Министър Кралев ще участва в 15-ата Конференция на министрите на спорта към Съвета на Европа

Министър Кралев ще участва в 15-ата Конференция на министрите на спорта към Съвета на Европа

България и Казахстан ще сключат Меморандум за сътрудничество в областта на спорта

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев ще участва в 15-ата Конференция на министрите на спорта към Съвета на Европа.

Форумът ще се проведе в Тбилиси, Грузия  от 15 до 17 октомври 2018 г.

Конференцията ще бъде официално открита от заместник-генералния секретар на Съвета на Европа – г-жа Габриела Батаини-Драгони.

Участие във форума ще вземат еврокомисарят по образованието, културата, младежта и спорта Тибор Наврачич, президентът на Европейските олимпийски комитети Янеш Косиянчич, министри, отговарящи за спорта и представители на над 40 страни.

Министър Красен Кралев ще изнесе реч в двата основни панела на форума– „Зашита на човешките права в спорта: задължения и споделени отговорности“ и „Борба с корупцията в спорта“.

Дискусията за човешките права в спорта ще води президентът на ФИФА Джани Инфантино, а за борбата с корупционните практики в спорта  - президентът на УЕФА Александър Чеферин.

В рамките на тридневното си посещение в Грузия министър Кралев ще проведе редица работни срещи с министри на спорта и с делегати.

Ще бъде подписано и двустранно споразумение за сътрудничество в сферата на спорта между Министерството на културата и спорта на Казахстан и Министерството на младежта и спорта на България.

В тази връзка днес беше проведена среща между посланика на Казахстан в България Н. пр. Темиртай Избастин и Красен Кралев. Двете страни обсъдиха окончателния текст на споразумението за сътрудничество, като след подписването му ще бъде уговорена среща между казахстанския министър на културата и спорта и министър Кралев.

По време на разговора посланикът представи номинацията на Казахстан за президент на Световната боксова асоциация (АИБА) Серик Конакбаев и се обърна към министър Кралев с молба за подкрепа.

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения