Министър Нейков прие посланика на Палестина Н. Пр. д-р Ахмед Мохамед ал-Мадбух

Министър Нейков прие посланика на Палестина Н. Пр. д-р Ахмед Мохамед  ал-Мадбух

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков прие в кабинета си Н. Пр. д-р Ахмед Мохамед ал-Мадбух, посланик на Палестина в България

Министърът  на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков прие в кабинета си Н. Пр. д-р Ахмед Мохамед ал-Мадбух, посланик на Палестина в България.

Срещата се осъществи по желание на госта, който потърси подкрепа за развитие на спорта в страната му.

“Не е тайна, че ситуацията в Палестина  не е стабилна, което се отразява и на спорта, каза д-р Ахмед Мохамед ал-Мадбух. – Въпреки това ние правим усилия за неговото съживяване. Имаме тимове по футбол, баскетбол, волейбол, развиваме и някои индивидуални спора, но има и такива, в които изобщо нямаме отбори и състезатели. Именно за това бихме желали да изготвим и подпишем с България договор за сътрудничество, за да може ваши отбори и треньори да посетят страната ни и да ни помогнат в развитието на палестинския спорт.”

Министър  Нейков изрази задоволство, че на България се отваря възможност да разшири географията на международното си сътрудничество.

“Идеята ви е позитивна и  ние бихме могли да я осъществим. След като това стане, трябва да се създаде контакт между отделните федерации на нашите две страни, които на оперативно ниво да обсъдят подробностите на бъдещите съвместни действия”, каза министър Нейков.

В края на срещата Свилен Нейков и  Н. Пр. д-р Ахмед Мохамед ал-Мадбух се договориха Палестинската страна да изготви рамката на бъдещото споразумение, която да бъде съгласувана с министъра на външните работи Николай Младенов, след което да мине през Министерски съвет, за да се стигне и до евентуалното му подписване.  

От щаба на Весела Лечева: Решението ще бъде своевременно обжалвано пред САС

„Вярваме, че САС правилно и законосъобразно ще приложи закона“

Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК

Това става ясно от днешното решение №1802 на СГС

Весела Лечева: Имаме поводи за гордост и оптимизъм

Председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева изрази задоволство от представянето на българските състезатели през тази година и добави, че целта за предстоящия сезон е спечелване на максимален брой квоти за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Весела Лечева: Вече 9 месеца се прави опит за подмяна  на резултата на Общото събрание на БОК

Вече 9 месеца се прави опит да се подмени резултата от Общото събрание на БОК.

Министър Иван Пешев проведе работна среща за ситуацията на шахмата у нас

Министърът подчерта, че целта е да бъде осигурена нормална среда за подготовка на състезателите

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.