Министрите на младежта и спорта Кралев и Рахимов обсъдиха възможности за съвместно сътрудничество между България и Азербайджан

Министрите на младежта и спорта Кралев и Рахимов обсъдиха възможности за съвместно сътрудничество между България и Азербайджан

Двамата дискутираха и засилване на контактите между националните академии

На 20 и 21 септември министърът на младежта и спорта Красен Кралев посети Азербайджан, за да подкрепи националния ансамбъл на България по художествена гимнастика на завършилото днес Световното първенство в Баку. 

В рамките на своето посещение, министър Кралев проведе и първата си официална среща с азербайджанския министър на младежта и спорта Азад Рахимов, на която присъства и посланикът на Република България в Азербайджан Николай Янков.

На срещата бяха обсъдени възможностите за развитите на сътрудничеството между България и Азербайджан в областта на младежта и спорта, както и за засилване на контактите между националните спортни академии на двете страни.

До края на годината се очаква делегация от България, включваща заместник-министър, експерти от министерството и представители на НСА „Васил Левски“, да посети Азербайджан, като дискутира на място със своите азербайджански колеги потенциалните области за двустранно сътрудничество.

Министър Кралев изрази увереност, че избирането на българския евродепутат г-жа Мария Габриел за еврокомисар по иновациите и младежта ще отвори нови възможности за взаимодействие с азербайджанската страна в сферите на младежта и спорта.

По време на разговора двамата министри споделиха своя опит в организирането и провеждането на международни първенства и изграждането и поддържането на спортна инфраструктура.

Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната