НСА удостоява Ненад Лалович с Доктор Хонорис Кауза

НСА удостоява Ненад Лалович с Доктор Хонорис Кауза

Церемонията ще се състои на 12 април (вторник), от 14,00 часа в "Аула Максима"

Президентът на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович ще бъде удостоен с почетното звание Доктор Хонорис Кауза на Национална спортна академия „Васил Левски". Церемонията ще се състои на 12 април (вторник), от 14,00 часа в "Аула Максима" на НСА.

По време на церемонията Лалович ще изнесе публична лекция на тема „Модернизирането на спорта и спортната администрация, запазвайки традициите и олимпийските ценности“. Сред поканените да присъстват на събитието са министърът на младежта и спорта г-н Красен Кралев, председателят на БОК г-жа Стефка Костадинова и други официални гости.

Мотивите за това решение са изключително сериозният принос и заслуги на Лалович за развитието на борбата като олимпийски спорт. Като член на МОК той полага големи усилия за разпространение на олимпийските ценности и идеали за сътрудничество и разбирателство, за повишаване степента на олимпийската наука и образование и привличане на младите към олимпизма. Лалович е представител на МОК в борда на Световната антидопингова агенция (WADA).

Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК

Проведе разговор за Милано – Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон