Пернишкият спорт си иска обратно Спортно-информационния център

Пернишкият спорт си иска обратно Спортно-информационния център

В момента сградата, която се намира в идеалния център на Перник, не се стопанисва от никого,въпреки че официално принадлежи на Спортния тотализатор

Пернишките спортисти и клубове си искат обратно Спортно-информационния център в града, съобщи областният управител Михаил Михайлов. В момента сградата, която се намира в идеалния център на Перник, не се стопанисва от никого,въпреки че официално принадлежи на Спортния тотализатор. 

 
Двадесет и седем видни спортисти и спортни деятели, както и цели клубове, са поставили подписите си под предложение за превръщане на сградата в активно работещ център за различни прояви от спортен и културен характер. 
 
Документът е изпратен до областния управител и ще бъде депозиран в спортното министерство. Областната администрация възнамерява да поиска собствеността върху сградата на Спортно-информационния център в Перник, като впоследствие бъде предоставена за стопанисване на местните клубове. 
 
Идеята е подкрепена от членовете на Обществения консултативен съвет към областния управител. Михаил Михайлов има принципна договорка със заместник- министър Йордан Йовчев, който е готов да го приеме за обсъждане на проблема.
 
Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения