Поздняков: Русия възнамерява да участва в Токио под националния флаг

Поздняков: Русия възнамерява да участва в Токио под националния флаг

Вижте какво заяви президентът на Руския олимпийски комитет

Руският олимпийски комитет заяви, че очаква местните атлети да участват на Олимпийските игри в Токио през 2020 под националния флаг, независимо от четиригодишната забрана извън спорта.

„Руският олимпийски комитет е пълноправен член на олимпийското движение. Следователно имаме всяка причина да вярваме, че ще съставим отбор за Токио и ще направим всичко възможно този отбор да се състезава под руския трикольор“, сподели президентът на Руския олимпийски комитет Станислав Поздняков.

БГНЕС припомня, че Световната антидопингова агенция (УАДА) наложи четиригодишна забрана на Русия извън спорта на 10 декември, включително Игрите в Токио през 2020 и Зимните олимпийски игри в Пекин през 2022, както и Мондиала в Катар през 2022, заради манипулиране на данни за допинг.

От Уада обвиниха Москва във фалшифицирането на данни от тестовата лаборатория, които бяха предадени на разследващите по-рано тази година.

Русия заяви, че ще обжалва санкцията, като президентът на страната Владимир Путин изригна срещу наказанието, определяйки го за „политически мотивирано“.

Говорейки във вторник, Поздняков потвърди, че Руският олимпийски комитет ще подкрепи решението на своя надзорен борд, за да се пребори със забраната на УАДА.

Миналата седмица Руската антидопингова агенция (РУСАДА) сподели, че е „стигнала до решение да не приема“ четиригодишната забрана, наложена от УАДА.

Решението трябва да бъде съгласувано със Световната антидопингова агенция преди края на месеца, поглеждайки към процеса на обжалване в Спортния арбитражен съд в Лозана.

Според санкциите, руските спортисти при мъжете и жените ще могат да се състезават на Игрите догодина и на тези в Пекин през 2022, но само под неутрален флаг и ако докажат, че не са били част от това, което според УАДА е било държавно-спонсорирана система за допинг.

Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната