Путин: Хакерите разкриха лицемерието на WADA

Путин: Хакерите разкриха лицемерието на WADA

"Срещу вас не играха нито спортсменски, нито честно", каза руският президент пред местните параолимпийци

Президентът на Русия Владимир Путин отправи нови критики към Световната антидопингова агенция (WADA). Според него хакерските атаки на активистите от Fancy Bears са разкрили лицемерието на агенцията.

Днес бяха представени нова порция данни и имена на спортисти, получили право да ползват забранени вещества по медицински причини. В новия списък попаднаха Рафаел Надал и олимпийският шампион на 5000 и 10 000 м Мо Фара.

"Не одобряваме действията на хакерите, но те помогнаха да се разкрие, че хора, които участваха в олимпийските игри и изглеждаха напълно здрави, са взимали забранени медикаменти, които са им давали предимство в състезанията", каза Путин, цитиран от "Дневник".

В същото време той отново посочи неодобрението си към решението за спирането на руските спортисти от параолимпийските игри. Путин го определи като "нечестно и лицемерно".

"Срещу вас не играха нито спортсменски, нито честно", каза руският президент пред местните параолимпийци.

 
Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК

Проведе разговор за Милано – Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон