Спортната база в Симитли продължава да се разширява и модернизира

Спортната база в Симитли продължава да се разширява и модернизира

Тази година ще се "надгражда" и направеното по проекта за комплекса около сегашния плувен комплекс и парка в Симитли

Спортната база в община Симитли продължава да се разширява и модернизира, съобщи на БТА кметът на общината Апостол Апостолов.

"След като завършихме стадиона в Крупник, само след десетина дни започваме модернизирането на стадиона в Симитли, за да се превърне в уникален спортен комплекс", каза той.

Според него, ще се оформи един своеобразен триъгълник на база за спортни дейности и отдих в района между Симитли, Крупник и рафтинг-центъра край река Струма. Тази година ще се "надгражда" и направеното по проекта за комплекса около сегашния плувен комплекс и парка в Симитли. Там се предвижда изграждане на покрит плувен комплекс, игрище за пейнтбол, "въжена" градина, подобна на тази, която има в рафтинг-центъра, само че по-ниска, за да е по-достъпна за децата, обясни общинският кмет.

Ще има и футболен терен с нормални размери - 120 на 80 метра, футболно игрище с изкуствено покритие, както и многофункционална спортна площадка с изкуствено покритие за баскетбол, волейбол и хандбал, игрище за плажен волейбол. В момента тече обществената поръчка и до края на месец април се очаква да приключи изборът на фирма-изпълнител. Парите са по сметките на общината и са осигурени от публичната инвестиционна програма на правителството "Региони в растеж", допълни Апостолов.

В близост до сегашния рафтинг-център на входа на Кресненското дефиле ще бъде и най-голямата зона за отдих на бъдещата автомагистрала "Струма", каза още кметът на община Симитли. Това според него ще допринесе да се популяризират още повече и рафтинг-центровете. Проектът за магистралата не застрашава по никакъв начин тези зони за отдих, а фактът, че цялото Кресненско дефиле попада в мрежата на защитени територии "Натура 2000" е допълнително предимство, коментира Апостолов.

Предвижда се магистралата да премине през тунел с дължина 17,5 км през Кресненското дефиле, така, че природата ще остане непокътната и условията за рафтинг, други развлекателни спортни дейности и туризъм се запазват, допълни кметът на Симитли.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната

Министър Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта.