Станка Златева обясни защо обжалва изборите в БОК

Станка Златева обясни защо обжалва изборите в БОК
Източник: БГНЕС

На общото събрание Весела Лечева спечели дуела с досегашния председател Стефка Костадинова

Станка Златева обясни пред bTV защо оглавяваната от нея федерация по борба обжалва изборите в БОК от 19 март. На общото събрание Весела Лечева спечели дуела с досегашния председател Стефка Костадинова. Впоследствие обаче вписването й в Търговския регистър беше стопирано от общо 8 жалби. Една от тях е именно от централата по борба.

Златева обясни, че на общото събрание от името на федерацията е гласувал нейният предшественик Христо Маринов, което според нея е "подсъдимо". "Христо Маринов като беше освободен на 11 март и си тръгна, като изостави цялата федерация. Той не искаше да носи отговорност. Всички си тръгнаха и оставиха всичко в батак."

"Той няма право да гласува в БОК, защото вече беше освободен. А аз нямах право да гласувам, защото ме вписаха на 20 март. Легитимно ли е това гласуване? Нямаш право да си там, но си там и гласуваш. Това е подсъдимо. Затова и обжалвам."

Шесткратната европейска и петкратна световна шампионка отказа да обяви за кого би гласувала. "Трябва ли да казвам? Христо Маринов вече беше излязъл от Търговския регистър. Моето име също не фигурираше."

Жалбите срещу резултата от изборите са внесени от генералния секретар Белчо Горанов, от трикратния балкански шампион в бягането на 110 м с препятствия Пламен Кръстев, който е индивидуален член на БОК, от олимпийския вицешампион по борба от Сеул 1988 и двукратен световен първенец Живко Вангелов - също индивидуален член, от големи имена в леката атлетика като Христо Марков и Атанас Търев, както и от федерациите по кикбокс и муай тай, борба и вдигане на тежести.

Пред bTV юристът Александър Джуров разясни казуса, като заяви, че Лечева трябва да се счита за легитимен председател на БОК, а Костадинова трябва да привежда взетите решения в изпълнение.

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната

Министър Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта. 

Генералният секретар на БФ Борба проведе среща с посланика на Египет у нас

Инициативата е още една стъпка към засилване на международното присъствие на българската борба

Министър Иван Пешев награди тенисистите Иван Иванов и Александър Василев

За изключителното си постижение шампионът от „Уимбълдън“ ще получи премия от ММС