Стоичков пропуска събранието на БОК, подкрепя Стефка Костадинова

Стоичков пропуска събранието на БОК, подкрепя Стефка Костадинова

Христо Стоичков уведоми Българския олимпийски комитет, че заради мач тази събота в Южна Африка на водения от него Мамелоди съндаунс няма да може да присъства на Общото събрание, съобщават от БОК. Бившият футболист е индивидуален член на комитета и преди 3 месеца участва в работна среща при гостуването у нас на една от най-влиятелните фигури в МОК – Пере Миро, заедно със Стефка Костадинова и Валентин Йорданов.

Христо Стоичков уведоми Българския олимпийски комитет, че заради мач тази събота в Южна Африка на водения от него Мамелоди съндаунс няма да може да присъства на Общото събрание, съобщават от БОК. Бившият футболист е индивидуален член на комитета и преди 3 месеца участва в работна среща при гостуването у нас на една от най-влиятелните фигури в МОК – Пере Миро, заедно със Стефка Костадинова и Валентин Йорданов.

“Много исках да съм на събранието и да се видя с най-големите фигури в българския спорт, които за щастие са и мои приятели– каза Стоичков за сайта на БОК.
 
"За съжаление ангажиментите ми не позволяват да го направя, защото съм на 9 хиляди километра от София. Но искам поне да поздравя Стефка Костадинова за нейната работа досега. Видях какво е отношението на господин Миро към нея в София и как прие нейните предложения. Винаги когато срещна в Барселона Хуан Антонио Самаранч, той ме пита за нея и не пропуска да я поздрави за това колко бързо е спечелила симпатии в МОК. Стефка е емблема на нашия спорт и трябва да я пазим, защото много по-лесно е да направиш нещо за България, когато те познават и искат да контактуват с теб. Добре е, че и новото управление на държавата показва положително отношение към нея. Добре е за спорта, защото без подкрепата на правителството няма да можем да си върнем позициите и да рекламираме чрез победи България .”

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения

Министър Иван Пешев награди с парична премия световния шампион Ружди Ружди

Ружди триумфира на шампионата на планетата по лека атлетика за хора с увреждания в Индия

Заместник-министър Димитър Георгиев даде старт на „Маратон София 2025“

Близо 8000 души от 66 страни застанаха на старта на 42-рото издание на състезанието