Страните от Южна Африка искат нов мандат за Инфантино

Страните от Южна Африка искат нов мандат за Инфантино

За момента той е и единственият кандидат за президент на ФИФА

Страните от региона на Южна Африка подкрепиха Джани Инфантино за нов президентски мандат начело на ФИФА.

Регионалният футболен съюз, който се казва КОСАФА обяви на страницата си, че Инфантино е получил явна подкрепа при гласуването от 14-те страни-членки.

Подкрепата от КОСАФА дава ясен сигнал за повечето страни от Черния континент, който наброява 54 държави, които членуват във ФИФА- тази бройка пък оформя една четвърт от участниците в избора за президент на световния футбол.

Самата африканска федерация КАФ пък обяви в края на миналата година, че всички ще подкрепят Инфантино за нов пълен мандат начело на ФИФА през юни в Париж. И не че е без значение, но за момента италиано-швейцарецът е единственият кандидат за президент на ФИФА.

Крайният срок за подаването на кандидатури за изборите изтича другия вторник. 48-годишният Инфантино беше генерален секретар на ФИФА при последния период от управлението на Сеп Блатер, принуден да напусне поста заради разразилия се допинг-скандал през 2015-а и 2016-а година.

 
Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната