Томас Бах: Готов съм да вляза в река Сена, ако ме поканят

Томас Бах: Готов съм да вляза в река Сена, ако ме поканят

"Дано само не е твърде студено", заяви шефът на МОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах заяви, че е готов да се потопи във водите на река Сена преди началото на Париж 2024, пише агенция ДПА.

"Все още на са ме поканили официално, но ако го направят, с удоволствие ще вляза. Дано само не е твърде студено", заяви Бах по време на кръгла маса с журналисти от цял свят в Лозана.

Шеговитият въпрос за потапянето в р. Сена всъщност произлиза от намерението на парижкия кмет Ан Идалго и президента Еманюел Макрон да направят същото, за да докажат, че чистотата на водата се подобрява. Идалго ще го направи през юни или началото на юли.

Реката, която на места е силно замърсена, преминава през дълъг и много скъп процес на пречистване преди началото на Олимпийските игри в столицата Париж. Това е нужно, тъй като именно тя ще приеме състезанията на плувците в открити води и триатлонистите.

От лятото на 2025 на някои места в р. Сена ще бъдат допускани и граждани. Тази практика е забранена от 101 години.

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната

Министър Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта. 

Генералният секретар на БФ Борба проведе среща с посланика на Египет у нас

Инициативата е още една стъпка към засилване на международното присъствие на българската борба

Министър Иван Пешев награди тенисистите Иван Иванов и Александър Василев

За изключителното си постижение шампионът от „Уимбълдън“ ще получи премия от ММС

От синдиката на професионалните футболисти скочиха срещу Инфантино

Шефът на ФИФА взимал авторитарни решения

Весела Лечева поздрави  световните шампионки по волейбол и победителят в „Уимбълдън“ Иван Иванов

Председателят на БОК Весела Лечева изпрати поздравителни адреси до федерацията по волейбол и до федерацията по тенис.

Синдикатите на футболистите и ФИФА постигнаха договорка

Страните постигнаха споразумение за въвеждането на минимални стандарти за почиквка при натоварения календар

БФБорба публикува списък с нарушения, установени от проверка на ММС

Сред тях са злоупотреби с публични държавни средства и др.