Ужасяващи снимки: Руди Гела погреба Зимния дворец в София

Ужасяващи снимки: Руди Гела погреба Зимния дворец в София

Съоръжението тъне в разруха и вече е опасно за децата и юношите, които тренират хокей на него

Зимният дворец на спорта в София е потънал в разруха, алармират родители на деца и юноши, които тренират хокей на лед на най-важния хокеен стадион в България. Те изпратиха и много снимки, които разкриват катастрофата на спортното съоръжение.

„В началото на сезона, когато децата ни трябва да се подготвят за големи състезания, състоянието е плачевно, както се вижда на приложените снимки. Вече 4 месеца залата няма климатик, което пречи за нормалната подготовка. Самият лед без функциониращ климатик е опасен за трениращите – става неравен и с много дупки. Не са взети никакви мерки за отстраняване на проблема. Ако през април бившият министър на спорта Радостин Василев си направи пиар като се снима в клип, който разкрива лошото състояние на съоръжението, то към момента определено това състояние се е влошило в пъти“, пишат възмутените родители.

През втората половина на април Руди Гела закара антуража си в спортното министерство и подчинените му дружества, за да „инспектират“ държавната компания „Академика 2011“, която стопанисва Зимния дворец. Тогава Гела се закани да вади пушка, да дава на прокуратурата старото ръководство на „Академика 2011“ и назначи свои капии в ръководството на дружеството. Преди 10-тина дни служебният спортен министър Весела Лечева изгони назначените бордоваци на Руди Гела от „Академика 2011“, но новите шефове са успели да влязат реално в компанията едва миналата седмица. Според наши източници министър Лечева е разпоредила пълна проверка на състоянието на Зимния дворец като лицата, отговорни за разрухата, ще бъдат дадени на прокуратурата.

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.

Весела Лечева на среща за спорта в Европа с  Кърсти Ковънтри и еврокомисаря Глен Микалеф

Председателят на БОК Весела Лечева участва в среща в Европейската комисия в Брюксел по покана на еврокомисаря Глен Микалеф.

Весела Лечева участва в консултация за бъдещето на олимпийското движение с президента на МОК

„Не бих могла да бъда по-съгласна с Вас“, отговори Ковънтри на изказването на Весела Лечева

100 награди очакват своите победители в кампанията с карти Visa Fibank-eMAG

Кобрандираната кредитна карта Visa Fibank-eMAG предоставя редица предимства за клиентите на ПИБ

Асоциацията на българските спортни федерации насрочи общо събрание

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще проведе Общо събрание на 16 декември 2025 г.

Производители от Пловдив, Варна и Сливен заеха призовите места в 13-ото издание на конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

В надпреварата, инициатива на Fibank, беше включен нов индикатор за готовността на предприятията да посрещнат предизвикателствата при въвеждане на еврото