В Русия още не са решили дали ще се местят в Азия

В Русия още не са решили дали ще се местят в Азия

След като ФИФА и УЕФА лишиха страната от международни мачове

Членовете на Изпълнителния комитет на Руския футболен съюз все още не са решили дали да преместят федерацията в Азиатската футболна конфедерация. Това каза Александър Дюков, шеф на Руския футболен съюз, цитиран от Ройтерс.

Заради войната в Украйна в края на февруари и ФИФА (Световната футболна федерация), и УЕФА (Европейската футболна асоциация) замразиха членството на Русия и руските отбори нямат право да участват в никакви надпревари под егидата на двете организации - както на национално, така и на клубно ниво.

"Никой от членовете на Изпълнителния комитет не е изразил желание да се преместим в Азия", каза Дюков след срещата на ръководния орган в петък.

По данни на ТАСС шефовете в Руския футболен съюз са се събрали, за да съставят група, която да влезе в диалог с ФИФА и УЕФА.

Предварително се спекулираше, че вероятната тема на срещата ще бъде напускане на структурите на УЕФА и преминаване към Азиатската футболна конфедерация.

Азиатската футболна конфедерация има практика да приема членове от други структури. През 2006 година тя включи в състава си Австралия, след като местната футболна федерация реши да прекрати членството си в зона Океания.

Министър Иван Пешев проведе работна среща за ситуацията на шахмата у нас

Министърът подчерта, че целта е да бъде осигурена нормална среда за подготовка на състезателите

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.

Весела Лечева на среща за спорта в Европа с  Кърсти Ковънтри и еврокомисаря Глен Микалеф

Председателят на БОК Весела Лечева участва в среща в Европейската комисия в Брюксел по покана на еврокомисаря Глен Микалеф.

Весела Лечева участва в консултация за бъдещето на олимпийското движение с президента на МОК

„Не бих могла да бъда по-съгласна с Вас“, отговори Ковънтри на изказването на Весела Лечева

100 награди очакват своите победители в кампанията с карти Visa Fibank-eMAG

Кобрандираната кредитна карта Visa Fibank-eMAG предоставя редица предимства за клиентите на ПИБ

Асоциацията на българските спортни федерации насрочи общо събрание

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще проведе Общо събрание на 16 декември 2025 г.