Заместник-министър Димитър Георгиев даде старт на „Маратон София 2025“

Заместник-министър Димитър Георгиев даде старт на „Маратон София 2025“

Близо 8000 души от 66 страни застанаха на старта на 42-рото издание на състезанието

Заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев даде официален старт на 42-рото издание на „Маратон София“ и  се включи в бягането на 10 км.

“Маратон София е много повече от спортно събитие. Той обединява хора от различни краища на света, различни култури и възрасти в едно общо усилие – да преодолеят себе си и да стигнат до финала заедно. От името на Министерството на младежта и спорта изразявам благодарност към организаторите, доброволците, партньорите и всички, които допринасят за това този маратон да се провежда на такова високо ниво. Пожелавам на всички участници успешно бягане, силен дух и незабравими емоции“, заяви Георгиев.

Той допълни още, че маратонът, който събира на едно място професионални атлети, аматьори и почитатели на активния начин на живот допринася за популяризирането на спорта сред всички възрасти и затвърждава мястото на София като активна и спортна европейска столица.

Близо 8000 души от 66 страни застанаха на старта на 42-рото издание на състезанието. Надпреварата бе със старт и финал пред Националната художествена галерия, а участниците преминаха покрай емблематични места за столицата, като Триъгълника на властта, Лъвов мост, Съдебната палата, Военния клуб, Народното събрание, Софийския университет.

ФИФА поздрави Меси за пренаписването на историята

Аржентинецът вече е най-резултатният футболист на световни първенства

МОК възстанови финансирането на БОК след близо година

Международният олимпийски комитет възстанови финансирането на Българския олимпийски комитет, което беше замразено близо една година.

Кърсти Ковънтри поздрави Весела Лечева за успешния финал на сагата в БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри е поздравила Весела Лечева за успешния финал на сагата в Българския олимпийски комитет.

Спортният министър представи приоритетите си

Спортният министър Енчо Керязов представи предизвикателствата, приоритетите и основните направления в работа си през следващите месеци, както и мерките, които предстои да бъдат предприети в подкрепа на българския спорт и младежка политика.

Енчо Керязов награди Стилиян Петров

Министърът на младежта и спорта връчи почетен плакет на Стенли

КРАЙ НА САГАТА: Весела Лечева официално е председател на БОК

Весела Лечева беше вписана в Търговския регистър като председател на Българския олимпийски комитет (БОК).