Замeстник-министър Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025 в Златибор

Замeстник-министър Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025 в Златибор
Източник: Министерство на младежта и спорта

Зам.-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025.

Събитието ще се проведе в периода 4 – 14 април в Златибор, Сърбия. Пет училищни отбора ще представят страната ни в спортовете лека атлетика, тенис на маса и бадминтон.

„Вярвам, че ще се представите успешно. Покажете най-доброто от себе си, но не забравяйте и да се забавлявате. Пожелавам Ви много победи и поводи за радост“, каза зам.-министър Андонов и връчи на учениците българския трибагреник.

В Гимназиада 2025, организирана от Международната федерация за ученически спорт, ще се включат повече от 3 500 участници от 54 държави. Участието на българските представители е подсигурено със средства на Министерството на младежта и спорта.

Кърсти Ковънтри поздрави Весела Лечева за успешния финал на сагата в БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри е поздравила Весела Лечева за успешния финал на сагата в Българския олимпийски комитет.

Спортният министър представи приоритетите си

Спортният министър Енчо Керязов представи предизвикателствата, приоритетите и основните направления в работа си през следващите месеци, както и мерките, които предстои да бъдат предприети в подкрепа на българския спорт и младежка политика.

Енчо Керязов награди Стилиян Петров

Министърът на младежта и спорта връчи почетен плакет на Стенли

КРАЙ НА САГАТА: Весела Лечева официално е председател на БОК

Весела Лечева беше вписана в Търговския регистър като председател на Българския олимпийски комитет (БОК).

efbet Пункт дава старт на „Тръпка за Световно“ преди Мондиал 2026

Голямата игра стартира на 5 юни

Весела Лечева ще открие и участва в Националната олимпийска академия

Председателят на БОК и член на комисия на МОК Весела Лечева ще участва в 44-а сесия на Националната олимпийска академия за млади участници и 14-а сесия за учителите по физическо възпитание и обществени спортни деятели, която ще се проведе в Несебър.