Замeстник-министър Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025 в Златибор

Замeстник-министър Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025 в Златибор
Източник: Министерство на младежта и спорта

Зам.-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025.

Събитието ще се проведе в периода 4 – 14 април в Златибор, Сърбия. Пет училищни отбора ще представят страната ни в спортовете лека атлетика, тенис на маса и бадминтон.

„Вярвам, че ще се представите успешно. Покажете най-доброто от себе си, но не забравяйте и да се забавлявате. Пожелавам Ви много победи и поводи за радост“, каза зам.-министър Андонов и връчи на учениците българския трибагреник.

В Гимназиада 2025, организирана от Международната федерация за ученически спорт, ще се включат повече от 3 500 участници от 54 държави. Участието на българските представители е подсигурено със средства на Министерството на младежта и спорта.

УЕФА иска разрешение от съда в САЩ за документи на ФИФА

Целта е те да бъдат използвани в планирана наказателна жалба в Швейцария срещу президента на ФИФА

Арестуваха шефа на Полския олимпийски комитет

Заради подозрение в корупция

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов посети Академия БФС

Академия БФС започна работа в началото на август с млади футболисти

Радослав Янков се подписа на стената на олимпийците в МОК

Радослав Янков, който е на посещение в централата на Международния олимпийски комитет заедно с председателя на Българския олимпийски комитет Весела Лечева и българска делегация, се подписа на стената на олимпийците в Лозана.

Датската футболна асоциация обеща алтернатива на Инфантино

За изборите във ФИФА догодина

Три континентални френски организации поискаха от Инфантино да подаде оставка

Президентът на ФИФА продължава да губи вяра в своя полза