Заседание на изпълнителния комитет на ФИФА днес в Цюрих

Заседание на изпълнителния комитет на ФИФА днес в Цюрих

Част от дневния ред са въпроси организационно, съдийско и финансово естество

Заседанието на изпълнителния комитет на ФИФА стартира днес в Цюрих, а началниците на световния футбол имат в дневния си ред въпроси от организационно, съдийско, финансово естество, за безопасността по време на срещите, както и политически отношения между някои страни. В дневния ред са и точки за организацията на големите спортни събития под егидата на ФИФА, в това число и предстоящите две Световни първенства- това лято в Бразилия и след 4 години в Русия. Ще се дискутира развитието на клубните отбори, както и отношенията между държави с обтегнати отношения като Израел и Палестина, и Сърбия и Косово.

Сериозна дискусия би трябвало да предизвика и темата с човешките права на работниците-емигранти в Катар, които се трудят върху обектите за Мондиал 2022. При една от визитите си в тази страна президентът на Международната конфедерация на профсъюзите Шарън Бароу се натъкна на ужасяваща гледка. При строежа на стадион "Ал Уакра" бяха открити повече от 30 работници, които живеят директно на обекта при много лоши условия и без елементарни хигиенни помещения.

Преди началото на изпълкома днес президентът на ФИФА Сеп Блатер ще се срещне с хората от световния профсъюзен форум, а техният доклад ще бъде прочетен по-късно. Възможно е да бъдат разгледани и публикации в английския вестник "Телеграф", който има нови данни за корупционни схеми при избора на Катар за домакин на Световното първенство след 8 години. Те са свързани отново с хора около бившия президент на КОНКАКАФ Джак Уорнър и се твърди, че Мохамед Бин Хамам, президент на Азиатската футболна конфедерация, също е замесен. Бин Хамам бил приготвил още 2 милиона долара за правилно гласуване.

 
 

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България