Божинов със силно послание към държавата

Божинов със силно послание към държавата

Не се прави нищо за спорта, обяви бившият национал

Валери Божинов е разочарован от отношението на държавата към спорта. Игралият в "Манчестър Сити", "Ювентус", "Фиорентина" и редица други клубове награди най-изявените на детския футболен турнир София Къп, където даде и своето мнение за случващото се у нас. 

"Най-голямата болка за мен е, че държавата не прави нищо по въпроса - каза Божинов пред bTV. - Гледам всеки ден в Парламента, слушам какви ли не неща, какви ли не обиди, какви ли не нападки един към друг, но един човек не излезе и да нещо добро за спорта, нещо хубаво.", емоционален беше бившият национал.

"Как може всички други държави да правят - да строят стадиони и бази, да създават условия за тези деца? Те не остават за нас, те остават за държавата!

"Ако трябва, ще се стои денонощно пред Парламента или пред хората, които в момента са управниците в държавата, да направят така, че да възродят спорта."

"Вие мислите ли, че Футболният съюз може да направи стадион или база?! Ако трябва, ще спрем футбола, ще спрем спорта и ще излизаме да протестираме!", продължи той.

Иван Пешев: Увеличихме рекордно бюджета за спорт и младежки политики

Това е добра основа за спокойствие в двата сектора, казва министърът

Илиан Илиев: България има ресурса да се представи достойно в световните квалификации

„Имах недовършена работа в Левски“, заяви националният селекционер в интервю

Ангел Русев гони 10 европейски титли

Русенецът е с 5 златни медала от шампионати на Стария континент

Румен Чандъров: ЦСКА е разочарованието на сезона, Левски ще е предпазлив

Сега Асен със сигурност щеше да е основен футболист на „Герена“

Емил Велев: Веласкес и щабът му са в небрано лозе

Ако Левски падне от Септември, Веласкес спокойно може да отиде да раздава шезлонги в Палма де Майорка

Мадански за ЦСКА: Клубът изпреварва отбора

Ето какво сподели той по най-горещите теми в българския футбол

Курдов: Левски ще го бият в Европа като тъпан

"Необходимо е Веласкес да разбере, че Левски не е училище"

Легендата за Левски: Това може да е нов срам

Не заслужаваха победата срещу Черно море, отсече Бисер Иванов

Христо Бонев: Жена ми ни сдобри със Стоичков (ВИДЕО)

Как Зума се е озовал във вилата на Тодор Живков