Григор Димитров: Опитът помага

Григор Димитров: Опитът помага

„Наслаждавам се на атмосферата, на “Уимбълдън”, на кортовете...“

„Играх с три поколения състезатели и го оценявам.“

Това сподели Григор Димитров преди началото на “Уимбълдън”.

Българската звезда в тениса направи тренировки със Себастиан Корда и Алекс де Минор.

„Има какво да научиш от всеки играч, без значение дали е много по-млад, или по-възрастен. Аз съм вече от по-възрастните, но имам много опит, работил съм много и мога да го използвам, когато имам нужда“, заяви Гришо.

„Прекрасно е да бъда отново тук, не само на тревата, но и на познато място. Винаги ми харесва да съм тук, наслаждавам се на атмосферата, на “Уимбълдън”, на кортовете, на всичко наоколо. Играл съм толкова много мачове, които можеха да завършат по друг начин. Играх със Стан (Вавринка) няколко пъти в началото на турнира, с Роджър, с Новак. Губил съм мачове, които не е трябвало да губя, но винаги ми е било интересно на корта. Не е нужно да се връщам прекалено често в миналото, всяка година е различна. Докато тялото ми се чувства добре, докато съм оптимистично настроен, всичко може да се случи. Трябва да намериш баланса между оптимизъм и спокойствие. Всичко може да се случи - да отпаднеш в първия кръг или да спечелиш луд мач в пет сета. Просто искам да бъда максимално добре подготвен за това, което ми предстои. Тази година изиграх първия си финал от 5 години. В момента като че ли започвам наново, а съм вече 14 години в професионалната верига”, допълни Димитров.

Утре той трябва да изиграе първия си мач срещу дебютанта от квалификациите Шо Шимабукуро (Яп).

В последните си четири участия в този турнир от “Големият шлем” Григор има само една победа - срещу испанския ветеран Фернандо Вердаско през 2021 г.

Яник Синер подходи с оптимизъм преди началото на Уимбълдън

Италианецът стартира защитата на титлата си в неделния ден

Моуриньо с първо интервю след завръщането: Никога не съм искал да съм по-важен от играчите

Жозе Моуриньо се завърна в Реал Мадрид, а първото му голямо интервю след повторното му стъпване на „Сантяго Бернабеу“ бе дадено пред „Vanity Fair“

Гави: Сбъркахме точно навреме

Един от най-талантливите испански играчи в съвременния футбол Гави бе категоричен, че Фуриите имат сили да се вдигнат след засечката с Кабо Верде

Радуканов: След ЦСКА можеше да поема Левски

Драголюб Симонович беше лош съветник на Димитър Борисов

След огромния провал: Турските футболисти се обявиха в подкрепа на Монтела

“Нашият треньор бе архитектът на класирането ни”

Илиан Илиев за Novsport: Васил Панайотов е нужен на Черно море

Съжаляваме, че не стигнахме до бараж, но вече гледаме напред, каза треньорът на Черно море