Христо Янев: Търсим играчи в офанзивен план

Христо Янев: Търсим играчи в офанзивен план

"Има само един ЦСКА, другото е спекулация"

Треньорът на ЦСКА Христо Янев gage ин­тервю за BiT телеви­зия ден след победата с 5:1 над Нефтохимик. 37-годишният наставник гово­ри за присъствието на Христо Стоичков на три­буните, червената селек­ция и "Централен спортен клуб на армията 1948", който се готви да играе в четвърта дивизия.

Г-н Янев, срещу Нефтохи­мик ЦСКА се върна на побед­ния път. Разгромихте бурга­ския отбор пред погледа на един от акционерите във вашия клуб Христо Стоич­ков. Доволен ли сте от игра­та и какво ви каза Ицо след мача?
- Доволен съм от резулта­та. Изразителна победа, момчетата се постараха, но има доста неща, върху които трябва да работим. И ще го направим в дните, които предстоят. Стоичков ни поз­драви за победата. Каза, че трябва да продължаваме по начина, по който всички ис­кат да се представяме. До­статъчно е Стоичков да вле­зе в съблекалнята, да погле­дне момчетата и да им каже няколко думи. Това е голям стимул за футболистите, а и за нас, треньорите.

Хареса ли му представя­нето на отбора?
- Предполагам, че да, но трябва да питате него.

Как се стигна до загубата в Стара Загора от Верея?
- Направихме анализ, стиг­нали сме до необходимите изводи, но този мач ще ни стои като обица на ухото. Ще имаме проблеми с всеки от­бор, ако подхождаме към ма­човете, както направихме с Верея. Всичко обаче ще е на­ред, ако играем както на "Ар­мията".

Подценихте ли Верея?
- Не бих казал, че сме ги подценили. Просто трябва да бъдем концентрирани и да изискваме максимума от себе си.

Доволен ли сте от пред­ставянето на отбора и по­тенциала на играчите?
- Доволен съм от това, че победихме Нефтохимик. Момчетата разбраха какво им се каза през седмицата и се надявам да продължаваме да работим по същия начин.

Все още ли търсите напа­дател? Говори се за Серджиу Буш и Илиян Мицански като опции за ЦСКА?
- Гледам да не следя какво се говори в публичното про­странство, интересуват ме нещата, които аз знам и ис­кам и които предстоят пред отбора.

Какво знаете вие? Кой на­падател искате?
- Знам неща, които на този етап няма да ги кажа. Продъл­жаваме да търсим футболи­сти за отбора.

В офанзивен план е ясно, че търсите играчи, а в дефанзивен?
- Знаете, че търсим та­кива в офанзивен план. В дефанзивен план имаме доста футболисти, които се справят много добре.

Какво е мнението ви за конкуренцията в пър­венството, как вижда­те съперниците ви? Ръко­водителите на ЦСКА вече обявиха, че целите са тит­ла и купа...
- Тези цели винаги се изис­кват от играчите в ЦСКА. Трябва да се разбере, че обстановката за  доста от момчетата е нова, а очаква­нията са голе­ми. Това е раз­бираемо. Ние трябва да им обясним къде са попаднали и   какво се изисква от тях. Но им трябва и време, за да разгърнат целия си по­тенциал.

Притес­нявате  ли се от стра­нични фактори, кои може да попре­чат на ЦСКА да стигне до първото място? Капитанът Борис Галчев каза след мача със Славия, че Лудогорец  има много добра организация както на терена, така и извън него и държи цели комисии в своя подкрепа. Имате ли притеснения от такова естество?
- Единственото ми притеснение е, като излезем на терена, да не подценяваме ситуациите, които имаме, и да правим, каквото можем. Според мен нещата се реша­ват на терена. Виждаме, че Лудогорец е доста силен от­бор, но не е само той. Основ­ните ни конкуренти показ­ват добри игри и трябва да се отнасяме сериозно с всич­ки.

След загубата от Верея се заговори за евентуална ва­ша смяна. Говорили ли сте по този въпрос с някой от ръководството? Увериха ли ви, че можете да работите спокойно и да развиете ва­шите идеи?
- Аз работя спокойно, ид­вам с настроение на тре­нировките и имам до­статъчно време да изчистя това, ко­ето не допада на нас и на феновете на ЦСКА. То­ва е процес, който изисква търпение към футболисти­те, за да раз­берат всичко, което искаме от тях.

Какво е мнението ви за под­крепата от трибуните?
- Феновете са страхотни. Под-крепят ни  по несравним в Бъл­гария начин. Дават ни допълнителни сили на терена.

А какво мислите за новия ЦСКА 1948 в четвърта дивизия?
- Има само един ЦСКА и всичко останало е спекулация.

Национал от “Тича“: Черно море може да бие всеки един отбор

Младежкият национал от Черно море Николай Златев смята, че единствено от тях ще зависи на кое място ще завършат през пролетния полусезон.

Александър Димитров: Случаят с Вуцов дойде от никъде

Треньорът на националния отбор на България Александър Димитров  направи анализ на отиващата си 2025 година и сподели очакванията си за новата година

Асен Златев: Надявам се да се намерят радетели, които да помогнат на българските щанги

Новият президент на Българската федерация по вдигане на тежести с първи коментар

Босът на Локо (Сф) за мача с ЦСКА: Шансовете са 50:50

Вижте интервю с Иван Василев

Кирил Котев: Чака ни много работа за Евро 2028 (ВИДЕО)

Техническият директор към Българския футболен съюз Кирил Котев е поредният гост в подкаста на централата.

Бруно Жордао: ЦСКА може да гони титла и Купата

Полузащитникът на ЦСКА – Бруно Жордао, даде интервю за Дарик при откриването на новия магазин на „червените“

Бойко Величков: В ЦСКА се мисли само за развитие, вървим във вярната посока

„ЦСКА прави стъпки към европейските стандарти“

Насар: От догодина искам по 3 златни медала от всяко състезание

"Получих премията си за титлата и за високи постижения - световен рекорд, от ММС, преди 3 дни"

Веласкес: Феновете мечтаят

Треньорът на Левски даде обширно интервю за испански журналист