Керкез: Каквото и да кажем, ще е излишно

„Когато загубиш с 0:4, нещата не са добри“

„Когато загубиш с 0:4, нещата не са добри. Знаехме, че ще е труден мач, да играеш срещу ЦСКА с проблемите, които имаме.“

Това каза треньорът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез, който очаквано бе разочарован след тежкото поражение в София.

„Статичните положения са част от един мач и отявлено се видя, че там се пропукахме. Започнахме добре, имахме опасни ситуации, но инкасирахме попадение в момент, в който се справяхме добре. Опитен отбор използва нашите грешки и отбелязаха попадения. Резултатът 4:0 тяхна полза не е справедлив. Имахме шансове да отбележим. Имаше и други ситуации, които не искам да коментирам. Не е ОК, когато загубиш по този начин, но е хубаво, че идва паузата и ние ще работим“, посочи той.

„Мога да бъда доволен от това как играха младите. Видяхте един Папазов, ако имаме Конте или Диабате, те можеха да предотвратят тези ситуации. Младите момчета трябва да се учат, ще станат по-добре и ще са бъдещето от българския футбол. Каквото и да кажем, ще е излишно. Ние опитахме да се адаптираме, да изпробваме в търсене на най-добрата си формация днес. Имахме своите шансове и през второто полувреме. Трябваше да променим нещо, бяхме поставени в такава ситуация.

„Предстоят ни още два мача с тях за купата, може да кажем, че това беше експеримент, но видяхме миналия мач как се справихме с друга формация. Това е част от играта. Аз поемам отговорността и стоя за моите играчи. Ако трябва някой да бъде обвинявам, няма проблем да съм аз. Никога не се поучаваш от своите победи, винаги го правиш от грешките си. Победите носят добро настроение, а не толкова поуки. Никога в моя живот нещата не са идвали лесно. Аз съм човек, който се бори, правя го с отбора си. Ако клубът ми иска, аз искам това още по-силно. Аз ще дам всичко от себе си до самия край. От президента, през директорите и до мен - знаем какво трябва да направим, за да подготвим отбора и това е целта ни. Аз знам, че във футбола никой не ти дава време, но ние имаме нужда от такова, защото хората с мен са много амбициозни и не искаме да сме на това ниво. Искаме Ботев много по-добър от това“, каза треньорът на Ботев и не пожела да коментира гола на Уме Емануел, който не бе зачетен.