Краси Коев: Може да съм ветеран, но се чувствам като на 20

Краси Коев: Може да съм ветеран, но се чувствам като на 20

Красимир Коев триумфира в Тетевен, точно там, където преди 12 години бе решаващият етап за него. Добричлията сподели, че се чувства млад и има сили за още титли

Красимир Коев триумфира в Тетевен, точно там, където преди 12 години бе решаващият етап за него. Добричлията сподели, че се чувства млад и има сили за още титли.

- На 36 години доказахте, че сте в отлична форма. Tрудно ли ви беше да спечелите oбиколката?
- Всяко състезание е трудно, бях на ниво и заслужавах да съм на челна позиция. Карах етап за етап и показах класа. Някои отбори караха срещу мен, но това си е тяхна грешка.

- Възрастта помага ли ви с оглед на опита, или е минус заради физическа умора?
- Аз съм на 36, но се чувствам на 20! Нали знаете, човек е на толкова, на колкото се чувства.

- Спечелихте обиколката и преди 12 години. Тогава или сега емоцията е по-силна?
- Тази година oбиколката е юбилейна и може би затова имаше много силни състезатели. Не мога да правя сравнение, и двете победи са много ценни за мен.

- Всичко се реши в последните етапи. Имахте ли стратегия, или спонтанно решихте да атакувате на Беклемето?
- Имах стратегия и тя включваше атака на Беклемето. В началните етапи се уморих леко и трябваше да наваксам. Планинските етапи са ми сила и там тръгнах сам. Риск печели - риск губи, но успях, смятам, че бях на ниво. Показах класа и достойно спечелих етапа.

- Сега, след като oбиколката е в историята, какво е мнението ви за нея?
- От съдийска гледна точка съм доволен, разликите бяха точни. Организацията беше добра, всичко мина нормално. Лошото е, че в България имаме малко колоездачни състезания. Тази година спечелих Kупата на България, а още не са ми я връчили от федерацията. Просто нямам думи. Иначе съм доволен от oбиколката, хубаво състезание се получи.

"7 дни спорт"

Иван Пешев: Увеличихме рекордно бюджета за спорт и младежки политики

Това е добра основа за спокойствие в двата сектора, казва министърът

Илиан Илиев: България има ресурса да се представи достойно в световните квалификации

„Имах недовършена работа в Левски“, заяви националният селекционер в интервю

Ангел Русев гони 10 европейски титли

Русенецът е с 5 златни медала от шампионати на Стария континент

Румен Чандъров: ЦСКА е разочарованието на сезона, Левски ще е предпазлив

Сега Асен със сигурност щеше да е основен футболист на „Герена“

Емил Велев: Веласкес и щабът му са в небрано лозе

Ако Левски падне от Септември, Веласкес спокойно може да отиде да раздава шезлонги в Палма де Майорка

Мадански за ЦСКА: Клубът изпреварва отбора

Ето какво сподели той по най-горещите теми в българския футбол

Курдов: Левски ще го бият в Европа като тъпан

"Необходимо е Веласкес да разбере, че Левски не е училище"

Легендата за Левски: Това може да е нов срам

Не заслужаваха победата срещу Черно море, отсече Бисер Иванов

Христо Бонев: Жена ми ни сдобри със Стоичков (ВИДЕО)

Как Зума се е озовал във вилата на Тодор Живков