Петричев: Турбулентна година, но Лудогорец умее да се справя с кризите

Петричев: Турбулентна година, но Лудогорец умее да се справя с кризите

Вижте какво каза изпълнителният директор на разградчани

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев призна, че годината е била трудна за клуба, но разградчани са горди, че са се справили с редица изпитания.

В интервю за БНТ изпълнителният директор обясни, че от клуба изпращат успешна година.

"Беше доста турбулентна година и двулика по отношение на нашето представяне в европейските клубни турнири. Понесохме и доста критики, къде заслужени, къде не. Спечелихме титлата и купата, класирахме се за Лигата на конференциите, победихме Аякс и Фенербахче, направихме вълнуващи мачове. В Лудогорец умеем бързо да се справяме с кризите, което е добра отличителна черта на един опитен клуб. Тази година бяхме под доста сериозно напрежение и бяхме колебливи. Не допуснахме срив с последствия за клуба", сподели той.

Ангел Петричев се надява "орлите" да срещнат възможно най-силния противник в плейофния кръг на Лигата на конференциите.

"Конкретно име не бих казал, но си пожелавам възможно най-силния от потенциалните съперници, защото когато се готвиш за голям мач срещу именит съперник, тонусът е съвсем различен в клуба. Ако искаме да стигнем далеч, то е ясно, че ще срещнем сили съперници", допълни той.

Изпълнителният директор заяви, че през паузата в Лудогорец няма да се правят трансфери на всяка цена.

"Лудогорец продава добре. Към играчите ни има интерес. Нормално е, ако постъпи оферта, която да удовлетворява клуба и играча, да последва трансфер. В момента съставът е доста добре комплектуван и входящи трансфери няма да правим на всяка цена", допълни той.

Ангел Петричев смята, че конкуренцията за челните позиции в Първа лига ще бъде ожесточена.

"Виждам сериозен потенциал в Ботев. Левски е силен съперник, с когото всеки трябва да се съобразява. Не само Левски и ЦСКА са ни основни съперници, има и други отбори. Предстои интересна пролет", вярва той.

Саид Ибраимов: Кайрат отстъпиха като ниво, продадоха играчи и не надградиха

Българският треньор Саид Ибраимов кара своя 13-и сезон в първенството на Казахстан и едва ли има човек, който може да говори по-компетентно за футбола, отборите и играчите от тази страна.

Веласкес: Постигнахме огромен успех с Левски

„Това, което постигнахме с Левски, е нещо фантастично.“

Божинов: Бях се договорил с Кайрат Алмати

"Разбира се, за мен фаворит е моят отбор – Левски"

Гецата: ЦСКА се нуждае от подсилване на още 2-3 поста

Славният ветеран Георги Георгиев е двукратен шампион на България и полуфиналист за КНК с ЦСКА, а освен това е един от любимците на феновете на Ботев Пловдив.

Георги Иванов: БФС е партньор на всички, които работят за развитието на играта

Президентът на Българския футболен съюз коментира актуални теми

Никола Цолов: Надявам се догодина да съм във Формула 1

„Това е нещо, което никой не знае, докато не подпишеш“, сподели родният пилот