Шефът на Крумовград: Работим като добре смазана машина!

Шефът на Крумовград: Работим като добре смазана машина!

Ето какво заяви Басри Саров

Крумовград е новак и пълен дебютант в българския елит. Но противно на очакванията, тимът, който домакинства на базата на Ботев Пд в Коматево, обърка сметките на големите. Първо победи Лудогорец, след това удари „жълто-черните“ на „Колежа“, а освен това не се даде на Левски, и то в двете срещи.

За капак селекционерът Илиан Илиев повика двама футболисти от Крумовград в националния тим за контролите с Танзания и Азербайджан. Става дума за голмайстора на първенството Алекс Колев, както и талантливият халф Димитър Тонев.

За да коментира всички тези позитивни моменти, „Мач Телеграф“ се свърза с шефа на Крумовград Басри Саров. Той е бивш борец на Берое и Арда, а освен това дълги години живее в Турция, където работи като футболен мениджър.

- Г-н Саров, Крумовград има повече национали от Левски и ЦСКА, след като Илиан Илиев повика в тима Алекс Колев и Димитър Тонев. Ласкае ли ви това?

- Хубаво е, че Илиан Илиев следи и вика наши футболисти в националния отбор. Това е голяма чест за нас и показва, че работим правилно и като добре смазана машина. И то на всички нива в клуба – футболисти, треньорите Станислав Генчев и Живко Миланов, както и ние като ръководство. До тези повиквателни се стига след много труд. И те са заслужени. Алекс Колев вече бе повикан и предишния път от Илиан Илиев, докато за Димитър Тонев това е дебютна покана. Браво на момчетата и нека продължават в същия дух.

- Димитър Тонев играе в Крумовград под наем от Ботев Пд. Искате ли да го задържите?

- Има доста време и важни мачове до края на сезона. Ще говорим по тази тема. Времето ще покаже какво ще се случи.

- Вашият тим е само на една точка от седмото място, което в момента заема Арда, а то дава право на бараж за Европа. Мислите ли за участие в турнирите?

- Както казах вече, има още много време до края на сезона. Ясно е, че ние мечтаем за играем в евротурнирите, но целта ни в момента е да завършим колкото се може по-напред и да радваме хората в Крумовград и региона. Макар и да не домакинстваме в нашия град, хората е вълнуват и се радват на успехите ни.

- Докъде стигнахте с проекта за нов стадион в Крумовград. Има ли някакви срокове, в които да се вмествате?

- Вече сме провели срещи с общината. Кметицата обеща, че ще имаме нов стадион. За нашия отбор е много важно да се върнем в Крумовград и да домакинстваме в града, защото жителите заслужават това. Надяваме се тази мечта да стане реалност колкото се може по-бързо.

Син капитан: Стоичков гледаше като извънземен в автобуса на Левски

Петър Петров е роден на 20 февруари 1961 г. Юноша е на “Левски”, за сините играе 9 сезона – от 1980 до 1989 г. За родния тим има 205 мача и 13 гола. В кариерата си е ритал още за португалския “Бейра Мар”, “Доростол” (Силистра), “Берое” (СтЗ), “Септември” и “Академик” (Сф). Три пъти е шампион на България (1984, 1985, 1988). Два пъти е носител на Купата на България. В националния отбор има 21 мача. Участник е на Световното първенство в Мексико през 1986 г. Бил е треньор на “Кремиковци”, “Искър”, “Хебър” (Пз), “Черноморец” (Бс) и “Родопа” (Смолян). Дълги години работи и в ДЮШ на “Левски”.

Майкъла: Най-доброто за България е, че три отбора играят в Европа

„Лудогорец няма аналог в България, Веласкес е добър треньор, съблекалнята не приема Керкез“

Босът на Арда: Приказката продължава! Защо да не мечтаем да минем и през трети съперник?

„Чувството беше неописуемо", каза Яшар Дурмушев

Иван Иванов: Отпадането ми в първия кръг в София е добър урок

Шампионът от "Уимбълдън" при юношите Иван Иванов заяви, че, за да преминеш от юношеския към мъжкия тенис ти трябва много дисциплина и много характер, за което той се бори всеки ден по време на тренировките си.

Бонман: Имаше комуникация с Байерн, но мечтая за Шампионската лига с Лудогорец

Вратарят на Лудогорец Хендрик Бонман даде специално интервю за предаването „Арена спорт“ по БНТ. Футболистът на „орлите“ говори за мечтата Шампионска лига, за неосъществения трансфер в Байерн Мюнхен и за това дали българската бира е по-добра от немската.

Генчев: Левски е фаворит срещу Сабах

Настоящият старши треньор на Локомотив София и бивш такъв на Левски - Станислав Генчев, даде интервю за Дарик радио, в което говори за предстоящите мачове в Лигата на конференциите между „сините“ и Сабах

Излязоха подробности за смъртта на Хълк Хогън

Легендата на кеча почина на 71 години

Захари Сираков: Преизпълваме целите, вече петима играчи на Лудогорец II са в основата на първия тим

Вижте интервю с треньора на дубъла на шампионите

Илиан Илиев пред Novsport: В Черно море клубът е на преден план

След няколко години на добро представяне, предприехме лека подмяна на отбора