Атлетико се доближи до Барса след скромна победа (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" загряха за Шампионска лига с успех с 1:0 над Леганес

Отборът на Атлетико Мадрид временно се доближи на четири точки от водача Барселона след успех с 1:0 над гостуващия Леганес в среща от 27-ия кръг на Ла Лига. Саул реализира единственото попадение в 50-ата при добавка от дузпа. “Рохибланкос” се утвърдиха на второто място с временна преднина от осем точки пред третия Реал Мадрид. На “Wanda Metropolitano” вече мислят гостуването на Ювентус от 1/8-финалите в Шампионската лига.

“Червено-белите” започнаха спокойно и не показаха високата преса, с която са известни. “Лос колчонерос” чакаха грешка от своя съперник. Гризман нанесе два опасни удара преди почивката. В първия случай френският нападател шутира над гредата. При второто положение Гризи отправи коварен изстрел от 25 метра, при който стражът Андрий Лунин не реагира достатъчно добре в опит да улови. Калинич също имаше възможност, при който насочи с глава в ръцете на вратаря.

На почивката Диего Симеоне направи двойна смяна, вадейки Гризман. Саул се появи за сметка на левия защитник Андрес Солано. В 48-ата Анхел Корея беше съборен в наказателното поле. Саул стреля предвидимо от бялата точка, но Лунин изби в неговите крака и Саул се поправи при добавката - 1:0. В 51-ата Томас нацели напречната греда. Десет минути по-късно Тома Льомар отправи изключителен удар, при който Лунин докосна леко топката и тя нацели гредата около сглобката.

В 90-ата минута "лос пепинерос" имаха претенции за дузпа. Повторенията показаха нечисто действие на Родри. ВАР обаче не се намеси, а Матеу Лаос даде знак играта да продължи. Във вторник вечер Атлетико гостува в Торино с преднина от 2:0 и амбиция за 1/4-финал в Шампионската лига.