Барса мина през Хетафе и вече диша във врата на Реал (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Каталунците" завършиха мача с 10 души, а Тер Стеген - с асистенция

Барселона успя да победи с 2:0 Хетафе при гостуването си от седмия кръг на испанската Ла Лига и вече е само на точка от първото място, където е Реал (Мадрид).

"Белия балет" обаче гостува по-късно днес на местния съперник Атлетико и е възможно още следващия кръг "каталунците" да имат шанс да заемат първото място в таблицата.

Двубоят на "Колисеум Алфонсо Перес" започна с висока преса на домакините, от която заместникът на Жорди Алба - Жуниор Фирпо, изпитваше затруднения в своята зона. В десетата минута именно оттам дойде опасно центриране, като Анхел Родригес шутира от движение, пращайки топката малко над гредата. В 16-ата Луис Суарес се измъкна при съмнително положение за засада, напредна и чукна топката покрай вратаря и покрай далечната греда в аут.

В 21-ата Хета създаде великолепен голов шанс, елиминирайки защитниците на каталунците, но не и вратаря. Минута по-късно Гризман се отскубна от отбраната на ръба на засадата и подаде към Луис Суарес на дъгата. Уругваецът отправи коварен удар, при който кълбото премина много близо до дясната греда на Сория. В 41-ата каталунците стигнаха до голова преднина съвсем неочаквано. Тер Стеген излезе извън наказателното си поле, за да пресече извеждащо подаване и изведе с дълъг пас Суарес, който технично прехвърли стража на домакините и откри.

Гостите от "Камп Ноу" започнаха втората част по-нападателно и успяха да отбележат втори гол моментално. В 49-ата Перес шутира силно и затрудни вратаря Сория, който поднесе кълбото на включилия се Жуниор Фирпо и младият защитник добави в мрежата.

След това "сините" атакуваха по-рядко, а "лос кулес" по-често си подаваха топката без преса. В 62-ата Луис Суарес изскочи зад защитата, но не намери пролука покрай вратаря, а след отбитата топка уругваецът си помогна с ръка при овладяването. Четвърт час преди края Валверде извади Гризман, пускайки в игра по-дефанзивния Нелсон Семедо. Португалецът застана като десен бек, а Сержи Роберто се включи в средата на терена.

В 82-ата Клеман Лангле получи втори жълт картони за нарушение на тъчлинията и остави отбора си с 10 души до края, а след последвалото изпълнение Тер Стеген направи страхотно спасяване.

Така Барселона вече има 13 точки в актива си - само една по-малко от Реал (Мадрид), но дори и равни в мачовете на Реал (Сосиедад) и Атлетико (Мадрид) ще ги свалят отново на петото място.

Реал вече преговаря за вундеркинд от Аржентина

На "Бернабеу" намериха новия Федерико Валверде

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости