Грандиозна издънка на Реал Сосиедад в Испания

Баските изпуснаха да се доближат на точка от топ 4 след загуба от Виляреал

Реал Сосиедад допусна грандиозна издънка в 19-ия кръг на Ла Лига. Баските загубиха домакинството си на Виляреал с 1:2 и пропуснаха да се доближат само на точка от топ 4.

Домакините откриха чрез Вилиан Жозе. След почивката Виляреал стигна до обрат с голове на Ману Тригерос и Санти Касорла.

Това е трета поредна победа за “жълтата подводница”, с която тимът на Хави Кайеха се изкачи до деветото място.

Баските играха силно през първата част и по-често създаваха голови ситуации. В 22-ата минута Порту подаде в наказателното поле, където Вилиан Жозе отклони топката в мрежата за 1:0.

11 минути след почивката Игор Субелдия фаулира Самуел Чуквуезе в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Ману Тригерос и реализира от бялата точка за 1:1.

В 72-ата гостите вкараха втори гол. Марио Гаспар подаде към Санти Касорла, който отправи превъзходен диагонален изстрел и реализира. Флагът на страничния съдия беше вдигнат и главният арбитър изчака консултация с ВАР преди да зачете попадението. Повторенията показаха, че други играчи на “жълтите” са в засада, но Санти е в редовна позиция.

До края баските не успяха да стигнат до ново попадение.