Реал пак срази Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралският" клуб взе десета Суперкупа на Испания

Реал (Мадрид) победи вечния съперник Барселона с 2:0 на своя "Сантяго Бернабеу" в реванша за Суперкупата на Испания и с общ резултат 5:1 от двата мача спечели трофея за десети път в историята.

Каталунците обаче остават рекордьори с 12 трофея. Марко Асенсио (4) и Карим Бензема (39) вкараха головете.

В 4-ата минута Асенсио получи топката на около 30 метра от вратата и не се поколеба веднага да стреля. Топката описа интересна парабола а Марк-Андре тер Стеген само я изгледа.

В 33-ата минута силен удар на Васкес прати топката в гредата, но в 39-ата Реал заслужено удвои преднината си. Марсело напредна необезпокояван и върна в наказателното поле към Бензема, който мина зад гърба на Юмтити и спокойно разстреля Тер Стеген. В самия край на полувремето нов изстрел на Бензема излезе в аут.

След почивката в 52-ата минута Меси бе близо до гол за Барса, но този път напречната греда бе в помощ на „кралския” клуб. Малко след това Бензема нахлу в наказателното поле на гостите и отправи силен удар, но Тер Щеген се намеси и предотврати нов гол във вратата си. Жерард Пике пък бе заменен и вместо него мача за гостите доигра Нелсон Семедо.

Така в крайна сметка след двете си победи Реал закономерно спечели за десети път Суперкупата на Испания.
Реал вече преговаря за вундеркинд от Аржентина

На "Бернабеу" намериха новия Федерико Валверде

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости