Валенсия с нова домакинска издънка

"Прилепите" отстъпиха на своя стадион с 0:1 пред Жирона

Отборът на Валенсия загуби с 0:1 у дома от Жирона в среща от 11-ия кръг на испанския елит. Пере Понс вкара единственото попадение в 48-ата минута. “Бяло-черните” валенсианци създадоха голям брой голови положения, но така и не реализираха попадение. Тимът на Марселино остава само с една победа в Ла Лига и заема едва 14-а позиция в таблицата.

“Прилепите” надиграха тотално своя опонент през първото полувреме, но благодарение на вратаря Ясин Буну, на гредата и на ВАР резултатът остана 0:0. В 14-ата топката попадна в мрежата на каталунците, но повторенията показаха засада на Родриго. В 21-ата Санти Мина стреля акробатично и беше спрян от вратаря на жиронци. Минута по-късно Буну се намеси и след изстрел на Родриго. В 34-ата “Местайя” ликуваше, но секунди по-късно попадението беше отменено. Повторенията показаха, че топката е излязла преди центрирането на Хосе Гая. В 44-ата публиката не можа да повярва, че топката не е в мрежата на гостите. Първо Буну спаси, а след това Мина нацели греда.

В 48-ата гостите от “Монтиливи” неочаквано стигнаха до попадение. Жофри Кондогбия загуби топката, Робертс стреля, Нето изби, а Пере Понс беше на точното място за добавка - 0:1. Домакините натиснаха в търсене на изравняване, а Буну отново показа отлични умения. В 56-ата той отрази след шут на Родриго. В 68-ата Буну се справи и с изпълнение с глава на Мина.

Реал вече преговаря за вундеркинд от Аржентина

На "Бернабеу" намериха новия Федерико Валверде

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости