Бившият бос на Интер Масимо Морати се връща във футбола?

Бившият бос на Интер Масимо Морати се връща във футбола?

Той води преговори за закупуването на СПАЛ

Бившият президент на Интер Масимо Морати планира завръщане в света на футбола, тъй като е в преговори за закупуване на СПАЛ.

Причината за интереса на Морати е очакваното оттегляне на Джо Такопина, Ейсап Роки и тяхната организация от клуба от Ферара. Понастоящем СПАЛ е в Серия С от италианската футболна пирамида.

79-годишният Масимо наследи баща си Анджело, като бе президент на Интер от 1995 до 2013 г. , когато продаде акциите си на Ерик Тохир. Той остана като миноритарен акционер и почетен президент до 2016 г.

 

Според множество източници, включително вестник „La Nuova Ferrara“ и „Calciomercato.com“, Морати е готов да се върне във футбола.

Твърди се, че той е част от група, преговаряща за закупуването на СПАЛ от американския инвеститор и бивш адвокат на Доналд Тръмп - Джо Такопина. На свой ред Такопина, Ейсап Роки и техният фонд иска да придобие английския четвъртодивизионен Транмиър до края на календарната година.