Де Роси: Играчите ми се довериха лесно, това ми дава предимство

Де Роси: Играчите ми се довериха лесно, това ми дава предимство

"Има някои негативи от представянето ни срещу Монца", обяви треньорът на Рома

Старши треньорът на Рома - Даниеле де Роси, коментира победата на “римските вълци” с 4:1 в гостуването на отбора на Монца от 27-ия кръг на италианската Серия “А”. Наставникът на тима от “вечния град” бе доволен от показаното и смята, че играчите му трябва да продължат да се представят по този начин.

“Ако това, което видяхме тази вечер е Рома, трябва да се уверя, че можем да играем по същия начин в четвъртък, после в следващия мач и така нататък. Това е група обединена от преди, не съм правил нищо по този въпрос. Опитвам се да съм честен с играчите и да се отнасям с тях човешки преди всичко и след това играчите да виждат, ако нещо не ми харесва. Очевидно имам предимство, тъй като вече познавам някои от тях, бях техен съотборник и те ми се довериха лесно”, каза Де Роси.

Въпреки позитивите, треньорът на “вълците” изтъкна и някои слабости, които е забелязал от началото на престоя си в отбора.

“Въпреки отличното представяне, има и някои негативи. Не допуснахме центрирания от външността, но някои дълги подавания ни изненадаха защитата ни. Трябва да работим върху тези ситуации, макар че отборът вече е по-стабилен и с по-изнесана преса от преди идването ми. Колкото повече играеш срещу силни опоненти, толкова повече ще си припомняш, че не си перфектен”, допълни Де Роси.

Дембеле: Упоритата работа се отплаща

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”

Айтана Бонмати грабна приза при дамите

Луис Енрике спечели наградата “The Best” за 2025 година

Испанският специалист бе определен за най-добър треньор

Ювентус вече си набеляза цел за лятото

Австрийски национал от РБ Лайпциг е в радара на “бианконерите”