Лацио се справи с Фрозиноне след уволнението на Сари (ВИДЕО)

"Римските орли" постигнаха успех с 3:2 като гости

Лацио спечели с 3:2 гостуването си на Фрозиноне от 29-тия кръг на Серия А и сложи край на поредицата от три поредни шампионатни загуби. Дебют начело на тима направи Джовани Мартушело, който замени на поста Маурицио Сари.

„Орлите“ трябваше да правят обрат, след като получиха ранен гол в 13-тата минута. Точни за успеха на римляните бяха Матия Дзакани и Валентин Кастеянос на два пъти.

След успеха Лацио се изкачи с две позиции в класирането и вече е девети с актив от 43 точки. Фрозиноне е 18-и с 24.

Домакините излязоха напред в резултата в 13-тата минута, когато Пол Лирола беше забравен от защитата на гостите. От чиста позиция той не пропусна да се разпише за 1:0.

Отне известно време на лациалите да се съвземат, но го направиха достатъчно бързо и изравниха преди края на първата част. В 38-ата минута Матео Гендузи намери Дзакани в наказателното поле. От близко разстояние той вкара. Ситуацията беше обстойно прегледана от ВАР за засада, но такава нямаше.

В 57-ата минута Лацио стигна до пълния обрат в резултата. Луис Алберто центрира в наказателното поле, а Кастеянос скочи високо и с глава се разписа.

Пет минути по-късно гостите увеличиха преднината си. При разбъркване в наказателното поле футболист на „орлите“ стреля по земя. Топката се отби от десния страничен стълб. Кастеянос дотича и нямаше как да пропусне. Вратарят на Фрозиноне Стефано Турати беше на земята и нямаше шанс за намеса.

В 70-ата минута домакините върнаха интригата в мача, намалявайки изоставането си. Уалид Шедира надскочи опонентите си и с глава се възползва от центриране от ъглов удар.

Играчите на Мартушело внесоха нужните корекции в играта си, така че не допуснаха изравняване. И двата отбора имаха голови възможности преди последния съдийски сигнал, от които не съумяха да се възползват.

В по-ранния съботен мач от програмата на Серия А Лече се наложи с минималното 1:0 като гост на Салернитана. Автогол на Норберт Гьомбер в 17-ата минута направи разликата.