Лацио спечели визитата си на Каляри и вече е в Зона "Европа"(ВИДЕО)

"Римските орли" надделяха над противника си с 3:1

Лацио постигна успех с 3:1 при гостуването на Каляри от 24-ия кръг на Серия А и по този начин сложи край на минисерията от 3 поредни срещи без успех във всички турнири. Успехът за „орлите“ на остров Сардиния дойде след автогол на Алесандро Дейола и попадения на Чиро Имобиле и Фелипе Андерсон, докато точен за домакините бе Джанлука Гаетано.

Благодарение на тази победа Лацио се изкачи до 6-ото място с 37 точки, докато Каляри е предпоследен с 18 точки.

Първият гол в мача падна в 26-ата минута, когато Густав Исаксен центрира в наказателното поле, където Алесандро Дейола прати топката в собствената си врата – 1:0 за Лацио!

Пет минути след началото на втората част удар на Исаксен бе спасен от вратаря на Каляри, но топката стигна до Чиро Имобиле и при добавката той я вкара в мрежата.

Още при ответната атака домакините се върнаха в мача. Зито Лувумбо подаде към Джанлука Гаетано, който овладя топката и с шут от дистанция порази вратата на Иван Проведел.

В 65-ата минута Лацио възстанови аванса си от 2 гола, когато Масиат Весино центрира топката право на крака на Фелипе Андерсон, който бе оставен без опека в наказателното поле и прати топката за трети път в мрежата на Симоне Скуфет, гарантирайки успеха на римляните.