Наполи превзе Бергамо и без Кварацхелия (ВИДЕО)

Наполи превзе Бергамо и без Кварацхелия (ВИДЕО)

Тимът на Конте удари Аталанта и дръпна на върха

Наполи направи важна крачка към мечтата за нова титла в Серия А след драматичен успех с 3:2 като гост на Таланта. На стадион "Атлети Адзури" в Бергамо мачът от 21-ия кръг бе белязан от обрати и първа загуба за домакините след 15 мача.

Нападателят на "Вещицата" и национал на Италия Матео Ретеги откри резултата в 16-ата минута. Таранът разстреля вратаря на гостите Александър Мерет с топовен изстрел с левия крак от наказателното поле.

Тимът на Антонио Конте обърна развоя на срещата още преди края на първата част. Първо Матео Политано изравни с 27-ата минута. Бившият играч на Интер стреля неспасяемо под гредата за 1:1.

Пет минути преди почивката шотланският боец на Наполи Скот Мактоминей вкара за 2:1. Бившият халф на Манчестър Юнайтед завърши с едно перфекта атака на гостите от Неапол.

Скоро след почивката носителят на Лига Европа успя да се върне в мача. Адемола Лукман освети таблото за 2:2, след като се възползва от неубедителна изява на отбраната на Наполи. 

Последваха нервни минути, в които и двата отбора търсиха победата. Изстрел на Шарл де Кетеларе от домакините бе избит с мъка от Мерет. 

В 78-ата минута атака на Наполи, тръгнала именно от вратаря на гостите, се разви постепенно, а центриране на Франк Амбо Ангиса намери на първа греда Ромелу Лукаку, който с глава вкара за 3:2. 

В класирането Наполи е на първо място с 50 точки. Аталанта има 43 точки и е на трето място.

По-рано тази седмица стана ясно, че крилото на Наполи Хвича Кварацхелия вече е играч на ПСЖ.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 0:0

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”

Айтана Бонмати грабна приза при дамите

Луис Енрике спечели наградата “The Best” за 2025 година

Испанският специалист бе определен за най-добър треньор

Ювентус вече си набеляза цел за лятото

Австрийски национал от РБ Лайпциг е в радара на “бианконерите”

Манчестър Юнайтед си хареса звездата на Борнемут

Ганайското крило се разписа срещу “червените дяволи” вчера