БФТенис: Григор трябва да играе за Купа „Дейвис” заради Олимпиадата

БФТенис: Григор трябва да играе за Купа „Дейвис” заради Олимпиадата

Хасковлията вече е получил покана

Бойкотиращият България Григор Димитров със сигурност ще трябва да участва в следващите мачове на националния отбор за Купа „Дейвис", ако иска да получи възможност да играе на Олимпийските игри в Токио през 2020 година.
 
Хасковлията към този момент не изпълнява условията за получаване на квота. Според изискванията Гришо трябва да участва поне два пъти с екипа на България в неофициалното световно отборно първенство по време на настоящия олимпийски цикъл 2016-2020 г.
 
27-годишният хасковлия отказа последните пет покани да се присъедини към своите съотборници.
 
Последната вратичка за него ще се затвори през 2019 година.
 
“Официално има отправена покана към Григор Димитров за участие в мачовете от Купа „Дейвид. Засега нямаме отговор”, обяви пред “България днес” спортният директор на Българската тенис федерация Пресиян Коев
 
Все още не е ясно кога точно ще са мачовете за шампионата. Това ще се разбере в началото на февруари. В момента тимът се намира в предпоследния ешелон - III група на Евро-Африканската зона.
 
„Може по административен път да се изкачим във втора група заради промяната на регламента в турнира. България ще играе или през април, или през септември," допълни Коев.
 
За последно Димитров игра за отбора на България в Купа „Дейвис” през 2015 година. Той има общо 24 мача за националния тим, като в първия от тях  е едва на 16 години. 

 

Ще ликува ли Челси в негостоприемния Азербайджан

“Сините” в търсене на трета победа в Шампионската лига

Защо се стигна до огромния скандал в Пловдив

Какво ще бъде решението на казуса в БФС

Ще стартира ли успешно походът на Челси в "Карабао Къп"

“Сините” ще опитат да отстранят Уулвърхямптън

Ще продължи ли победния ход на Гришо и срещу Медведев

Първата ни ракета ще търси нова победа над руснака във френската столица

Кишишев: Дори с 9 точки аванс, Левски трудно ще детронира Лудогорец

Бившият национал Радостин Кишишев коментира скандала около Светослав Вуцов в националния отбор.

Какво ще направи Гришо при завръщането в Париж

Българският тенисист обратно в игра след близо четири месеца

Ще продължи ли блестящия си ход Челси срещу Съндърланд

“Сините” в преследване на пета поредна победа във всички турнири

Ще мине ли Челси успешно и през Аякс

“Сините” в преследване на четвърта поредна победа

Ще може ли Атлетико (М) да спре Арсенал

“Топчиите” ще опитат да оглавят и класирането в Шампионска лига