Джони Велинов обяви пред NOVSPORT какво обича ЦСКА

Джони Велинов обяви пред NOVSPORT какво обича ЦСКА

Легендарният вратар очаква ново класиране на тима в груповата фаза на турнир

Георги Велинов - Джони, е един от най-обичаните футболисти, играли за ЦСКА. Бившият вратар е шесткратен шампион на България и 1/2 финалист за КЕШ през сезон 1981/82. Велинов пътува и при гостуванията на ЦСКА в Европа. Той бе и на трибуните и на „Санкт Якоб Парк“ на 1 октомври 2020-а и изгледа на живо историческия успех с 3:1 над швейцарците. Ето какво каза специално за NOVSPORT.

Представянето до момента

Отборът на ЦСКА винаги играе силно срещу силните отбори. Просто на всички трябва да е ясно, че ЦСКА обича Европа и Европа обича ЦСКА. И вярвам, че тази истина знаят всички, дори и тези, които не ни обичат, нашите противници и врагове. Ние сме създадени за големите мачове. Именно те винаги са били най-хубавите за нас. ЦСКА винаги е играл силно срещу силните, а понякога се е затруднявал срещу наглед по-слаби отбори. Видя се и в последните години. Победихме Базел и Виктория Пилзен със страхотна игра, а сега се измъчихме срещу Македония ГП и Сейнт Патрик.  Най-важното е, че преминахме през тези отбори. Това са европейски турнири и тук най-важна е победата. Да изиграеш тактически правилно двубоя и да се поздравиш с успеха накрая. А и вече няма лесни мачове. Всички съперници в Европа са трудни, убедихме се сами. Отборите са тактически грамотни и готови да се възползват от всяка твоя грешка.

Напрежението

В състава на Саша Илич сега не би трябвало да има никакво напрежение. В такива мачове всичко, което се изисква от теб, е да играеш футбол, да се наслаждаваш на играта и да покажеш на какво си способен. Разбира се, че ЦСКА може отново да отстрани Базел. Дяволът не е нито черен, нито бял. Очаквам добро представяне и победа за ЦСКА в София, която ще помогне да отидем спокойни в Швейцария и да вземем своето там. Сигурен съм, че след реванша в Швейцария ще празнуваме за трети пореден сезон класиране в груповата фаза на европейски турнир по футбол.

Вратарят

Бразилецът Густаво Бусато продължава да прогресира и това е видно от всички. И така и трябва да бъде. Той заслужава титулярното място в ЦСКА, защото ни извади в доста мачове. Надявам се да продължи развитието си във възходяща линия, защото съм сигурен, че той все още не е достигнал своя таван. Вратарската конкуренция е най-сладка и тя е налице в ЦСКА. И Евтимов се включи на ниво срещу Септември. Младият Алекс Божев също вече започва да влиза в сметките, което е много радващо. Той е уникален вратар и има огромно бъдеще пред себе си. Очаквам много скоро да започне да измества батковците. Да му мислят Саша Илич и треньорът на вратарите Стоян Колев при избора си в следващите месеци. Няма да им е никак лесно.

Ще успее ли Тотнъм да спре Ливърпул

“Мърсисайдци” вкараха 6 гола при визитата си в Лондон преди година

Ще прескочи ли Челси "препятствието" Нюкасъл

“Сините” са без победа като гости на “свраките” от 4 години насам

Как ще завърши приключението на Челси в Уелс за "Карабао Къп"

"Сините" гонят място на полуфинала

Кой ще ликува в голямата битка Интер - Ливърпул

Сблъсък с “цената на 6 точки” в битката за топ 8

Ще се завърне ли Челси на победния път срещу Борнемут

Мачът започва в 17,00 часа

Ще успее ли Челси да огорчи Груев и Лийдс

“Сините” в търсене на важни три точки

Ще успее ли Челси да повали и Арсенал

Лондското дерби обещава сериозно зрелище

Адаптира ли се вече Трент към Реал Мадрид?

Англичанинът дойде със статута на най-добрия бесен бек в света

Лудогорец - започна ли голямото завръщане

Мачът със Селта роди новият голям лидер на отбора