Гришо след успеха: Срещу Вавринка никога не е лесно

Гришо след успеха: Срещу Вавринка никога не е лесно

„Днес разликата беше много малка“, посочи Димитров

„Чувствах се добре на корта. Играх солидно и контролирах нещата за сет и половина, но след това му позволих да се върне в мача.“

Това каза Григор Димитров, след като победи Стан Вавринка и се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 8,64 милиона евро.

Поставеният под номер 6 българин надделя над трикратния шампион в турнирите от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:6(3).

„Стан заигра по-добре във втория сет, започна да удря по-чисто топката. Но аз допуснах някои грешки и му позволих да стопи аванса ми“, посочи Димитров.

„В крайна сметка съм доволен, че успях да затвори мача в два сета, защото срещу него никога не е лесно. Имали сме доста мачове един срещу друг и знаех какво да очаквам. Днес разликата беше много малка“, допълни Гришо след двубоя и коментира жребия, който му отреди евентуален съперник в третия кръг Новак Джокович:

„Аз харесвам тези мачове. В тура съм от дълго време. Чувствам се комфортно да играя срещу тези момчета. Знам, че нямам най-добрата статистика срещу Джокович, но това е тест да видя къде се намирам аз. Харесвам шансовете си.“