Хуманизмът на УЕФА май се оказа избирателен

Хуманизмът на УЕФА май се оказа избирателен

Решението Борусия (Д) и Монако да играят 24 часа след бомбите е есенция на лицемерието

Хелмут Шпаан, който в началото на май ще поеме пос­та шеф на охраната на ФИФА, обяви пред „Франкфуртер агемайне цайтунг", че единственият начин мачът Борусия Д - Монако да бъде отложен за по-дълго време е смъртен случай. Звучи брутално, но хората от този сектор обикновено са директни, което си има и добрите страни.

Треньорът на Борусия Томас Тухел се оплака, че от УЕФА еднолично са разпоредили срещата да се изиграе 24 ча­са след бомбената атака в Дортмунд. Според европей­ската футболна централа ре­шението било взето със съгла­сието на двата клуба. От спор­тно-техническа гледна точка Тухел е абсолютно прав. Със сигурност отборът му не е бил в състояние да предложи най-доброто, на което е способен срещу Монако и резултатът е красноречив.

Пределно ясна е и логиката на Нион. За евроцентралата Шампионската лига е златната кокошка и нейните яйчица не могат да бъдат рискувани с лашкания напред-назад по ка­лендара. Последното не е задължително укоримо, това което обаче е дразнещо са двойните стандарти.

От една страна УЕФА се па­зи като дявол от тамян, кол­чем стане дума за политика и дори води бутафорна пуничес­ка война с Барселона заради безобидната сениера (б.р. флагът на областта Каталуния). От друга футболните чи­новници на практика са анга­жирани с по същество полити­чески каузи като кампанията им срещу расизма.

По принцип сме човеколю­биви и правим мили клипчета, но когато бомбите гърмят в Дортмунд действаме с безс­трастната деловитост на зас­трахователен брокер. Няма емоции, само броим щетите и калкулираме полицата. Извин­явайте господа, но това си е чисто лицемерие и то в кон­центриран вид.

Пламен Пиндраков, "Меридиан мач"

Ще успее ли Тотнъм да спре Ливърпул

“Мърсисайдци” вкараха 6 гола при визитата си в Лондон преди година

Ще прескочи ли Челси "препятствието" Нюкасъл

“Сините” са без победа като гости на “свраките” от 4 години насам

Как ще завърши приключението на Челси в Уелс за "Карабао Къп"

"Сините" гонят място на полуфинала

Кой ще ликува в голямата битка Интер - Ливърпул

Сблъсък с “цената на 6 точки” в битката за топ 8

Ще се завърне ли Челси на победния път срещу Борнемут

Мачът започва в 17,00 часа

Ще успее ли Челси да огорчи Груев и Лийдс

“Сините” в търсене на важни три точки

Ще успее ли Челси да повали и Арсенал

Лондското дерби обещава сериозно зрелище

Адаптира ли се вече Трент към Реал Мадрид?

Англичанинът дойде със статута на най-добрия бесен бек в света

Лудогорец - започна ли голямото завръщане

Мачът със Селта роди новият голям лидер на отбора