Иван Василев: Локо София е един от малкото клубове, на които държавата не помага

Иван Василев: Локо София е един от малкото клубове, на които държавата не помага

"Хабят се много нерви, защото не е никак лесно, но трябва търпение", заяви той

Собственикът на Локомотив (Сф) - Иван Василев - коментира ситуацията около осветлението на стадиона в столичния квартал "Надежда".

 "Около осветлението на стадиона имаше оферти от различни компании. Една от тях е за 777 000 лева. Това е една много висока сума и вероятно ще трябва да изтегля кредит. Дано от банката ми отпуснат такъв. Локомотив София има нужда от това да си играе мачовете на собствения стадион. Няма кой да ни помага и не мисля, че ще се стигне дотам. Ние сме един от малкото клубове, на които държавата не отпуска средства. На някой други отбори се помага, но на нас не. Принудени сме да се справяме сами и търсим различни начини това да се случи. Хабят се много нерви, защото не е никак лесно, но трябва търпение. Имаме разрешение за построяването на това осветление.
 
"Много е различно, когато играем в "Надежда". Феновете са зад отбора и го подкрепят. Имаше мачове във Втора лига, на които присъстваха по 4000 човека. Например срещата с Миньор Перник. Тогава дойдоха много хора. Вижда се, че когато играем на собствен стадион привържениците са зад отбора. Като играем на "Васил Левски" или друг стадион идват в пъти по-малко зрители, по 100-200 човека, което е недостатъчно. Освен това и наемът на съоръженията е висок. Условията на националния стадион са перфектни, но я няма магията, която е на "Локомотив". Това липсва изключително много на всички. Ако се върнем на собствен терен всичко ще бъде по-различно", категоричен е Василев. 

Той заяви, че "железничарите" са един от малкото клубове, които нямат забавени плащания. "Някъде да сте чували, че имаме забавени плащания? Няма такива. Напълно изрядни сме и към НАП, и към футболисти, треньори и други служители в клуба. Ние сме един от малкото клубове, които могат да се похвалят с това нещо. Пожелавам си и през тази година да бъде така. Вярвам, че Локомотив ще успее да се спаси. Стигнахме до привличането на добри играчи. Симеон Славчев е футболист с много голям опит и ще помогне много на отбора. Сигурен съм, че ще стане дори по-добър състезател и ще израсне. В клуба го има локомотивския дух, а това е в основата на успехите, които ще дойдат", завърши Василев пред "Мач Телеграф". Той е под карантина, след като съпругата му е дала положителна проба за коронавирус.

Колко близо е Челси до място в Шампионска лига?

Ще постигнат ли “сините” заветната си цел?

КОЙ ЩЕ ЛИКУВА: Интер или Барса?

Кой ще бъде първият финалист в ШЛ този сезон?

Калъфка - новата гордост на Левски

Някога за Левски бе срамно да си втори в класирането без значение от етапа на сезона

Ще успее ли Юнайтед да оцелее в Билбао

Кой ще вземе преднина преди реванша?

Челси продължава похода си към трофея в Лига на конференциите

Ще вземат ли предимство “сините” от гостуването в Швеция?

ВРЕМЕ ЗА БИТКА: Барса срещу Интер

Ще вземе ли някой аванс след първия двубой?

Малко повече от година до Мондиал 2026: какво трябва да знаем?

Времето наистина лети, защото вече не остава толкова много до историческия Мондиал 2026 (11 юни - 19 юли, 2026 г.), който ще върне големия футбол на територията на Северна Америка.

Ще продължи ли Гришо към 1/4-финалите в Мадрид?

Най-добрият ни тенисист среща изненадата на турнира

Ще продължи ли победният ход на Гришо в Мадрид

Българинът с отличен шанс за нов “Мастърс” 1/8-финал