Новият манталитет на ЦСКА и Левски

Новият манталитет на ЦСКА и Левски

"Сини" и "червени" забравиха за статута си на колос

Клетият български фен е свидетел на исторически момент - нов манталитет на столичните грандове Левски и ЦСКА. Дали заради хегемонията на Лудогорец, или заради лошото им управление през годините, но "сини" и "червени" вече не се държат като най-големите у нас.

Доказателство за това е начинът, по който двата отбора гледат на точките, които взимат от съперници, които преди бяха в графа "задължителни". 

Радостта на ЦСКА след попадението на Джеймс Ето'о срещу Септември за 1:0 в 96-ата минута затвърждава това впечатление. Изказванията на старши треньора Александър Томаш - също. Вместо да си посипят главата с пепел, че се мъчат срещу отбора с най-малък бюджет и най-ниска средна възраст, "червените" изпаднаха в дива еуфория.

Седмици по-рано "сините" ликуваха за 3:3 срещу Славия. Дори ядосаха своите привърженици с публикации в социалните мрежи след последния съдийски сигнал. А някога подобни издънки костваха поста на старши треньора, сега всичко е толкова различно.

Левски и ЦСКА вкупом гледат на себе си по различен начин спрямо началото на новия век, може би дори спрямо преди десетилетие. Сега едните изпращат треньорите си след нулева година с почести и подаръци, а другите правят известни никому неизвестни чужденци. Тъжно е, наистина. 

Някога Левски и ЦСКА не само бяха грандове, но и се държаха като такива и за да си върнат този ореол, трябва да се събудят от тази апатия. Засега поне "червените" изглеждат по-близо до този момент, но да видим...победата срещу Септември и настаналата еуфория след нея не го потвърждават напълно.

Е, как беше? Спряхме ли пропадането?

България записа пета загуба в квалификациите за Мондиал 2026

От Трета лига до гол срещу Челси и Мондиал 2026

Вижте чудната история на Леандро Андраде

Ще ликува ли Челси в негостоприемния Азербайджан

“Сините” в търсене на трета победа в Шампионската лига

Защо се стигна до огромния скандал в Пловдив

Какво ще бъде решението на казуса в БФС

Ще стартира ли успешно походът на Челси в "Карабао Къп"

“Сините” ще опитат да отстранят Уулвърхямптън

Ще продължи ли победния ход на Гришо и срещу Медведев

Първата ни ракета ще търси нова победа над руснака във френската столица

Кишишев: Дори с 9 точки аванс, Левски трудно ще детронира Лудогорец

Бившият национал Радостин Кишишев коментира скандала около Светослав Вуцов в националния отбор.

Какво ще направи Гришо при завръщането в Париж

Българският тенисист обратно в игра след близо четири месеца

Ще продължи ли блестящия си ход Челси срещу Съндърланд

“Сините” в преследване на пета поредна победа във всички турнири