Заслужено ли е наказанието на Яник Синер?

Заслужено ли е наказанието на Яник Синер?

Мненията около казуса със санкцията на италианеца стават все по-разгорещени

Едно от най-дългоочакваните решения през последните месеци в света на тениса, касаещо бъдещето на първата ракета на планетата Яник Синер, преди броени дни бе взето от Световната антидопингова агенция (WADA) и това породи още повече дискусии, повечето от които биват насочени към продължителността на наказанието на шампиона от Australian Open. Италианецът, за когото в края на март миналата година стана ясно, че е дал две положителни допинг проби за забраненото вещество клостебол в организма си, макар и това да бе съобщено на цялата общественост едва през август, се превърна в обект на множество мнения поради причината, че първоначално Синер остана без никакви санкции срещу себе си.

Мнозина дори прибегнаха към твърдението, че от централата на АТР, чийто президент е сънародникът на италианеца - Андреа Гауденци, са направили опит “да заметат всичко под килима” в опит да запазят престижа на световния номер едно в тениса, ала след наскоро взетото решение при преразглеждането на случая от WADA, то спекулациите за нещо подобно придобиха дори още по-внушителни размери. Причината за това пък се крие в наложеното наказание на 3-кратния “мейджър” шампион, чиито състезателни права бяха спрени за период от три месеца (от 9 февруари до 4 май), което на практика лишава Синер от възможността да се включи на високо елитните надпревари в Индиън Уелс, Маями, Монте Карло и Мадрид.
Същевременно обаче санкцията и подновяването на игра за Синер ще настъпи в доста удобен за него момент, предвид факта че той ще може да вземе участие на домашния си “Мастърс 1000” турнир в Рим, който се явява в навечерието на тазгодишния Ролан Гарос, и с това до голяма степен италианецът ще бъде вече на корта за втората надпревара от Големия шлем за сезона, както и няма да бъде наказан с отнемане на точки и титли, като това на свой ред предизвика още по-бурни реакции срещу световния номер едно и справедливостта при взимането на решения по аналогични казуси в света на спорта.

Малко повече от година до Мондиал 2026: какво трябва да знаем?

Времето наистина лети, защото вече не остава толкова много до историческия Мондиал 2026 (11 юни - 19 юли, 2026 г.), който ще върне големия футбол на територията на Северна Америка.

Ще продължи ли Гришо към 1/4-финалите в Мадрид?

Най-добрият ни тенисист среща изненадата на турнира

Ще продължи ли победният ход на Гришо в Мадрид

Българинът с отличен шанс за нов “Мастърс” 1/8-финал

Що за наглец е Хулио Веласкес?

Испанецът използва статистиката така, както му е удобно

Отличен старт: Григор прелетя през Джари в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът се завърна на победния път

Какви са шансовете на Гришо на Мастърса в Мадрид?

Българинът стартира срещу добре познат противник

Оставете я на мира тая клета фланелка!

Киселова не рекламира хазарт, а показва фенски пристрастия

Готов ли е младият отбор на Оклахома да атакува трофея в НБА?

Тъндър завършиха с 68 победи в редовния сезон

Стипич им го каза, а те го обявиха за луд

В ЦСКА така и не повярваха на думите на хърватина