Станилия Стаменова: Това бе последната ми гонка за България

Станилия Стаменова: Това бе последната ми гонка за България

„Олимпийските игри в Токио приключиха за мен със смесени чувства“

Единствената българска представителка в кану-каяка на Олимпийските игри в Токио 2020 Станилия Стаменова не можа да се класира за полуфиналите в дисциплината 200 метра спринт с кану, след като завърши на 5-а позиция в четвъртфиналното си гребане в дисциплината едноместно кану на 200 метра.

„Олимпийските игри в Токио приключиха за мен със смесени чувства. Това бе последната ми гонка за България. Много съм развълнувана. Бях болна и сега съм болна. Стигнах до това участие в Токио, а можеше и въобще да не участвам. Абсолютно решението ми да спра със спорта е окончателно“, заяви Станилия Стаменова след гонката си от 1/4-финалите на Олимпийските игри в Токио.

„Предстоят ми други неща. Да бъда близо до семейството ми. 10 години правих каквото трябва, спях сама в хотелски стаи без да има с кой една дума да си кажа. Мисля, че постигнах доста. Бях първата жена кануистка в България. Само създавах параметрите на този спорт в България. Бих помагала на кану-каяка в България с каквото мога. През годините съм изградила много контакти в цял свят, с които също да съм полезна“, добави Стаменова.

„Иска ми се да бъдат оптимистка за нашия спорт в България, но ще трябва да се променят някои неща, за да се тръгне в правилната посока“, завърши 33-годишната Стаменова.

ЖАЛКО: Григор Димитров отпадна на старта в Рим (ВИДЕО)

Българинът загуби от световния номер 101

Какви са шансовете на Гришо на Мастърса в Рим?

Българинът с наглед лесен старт в турнира

Колко близо е Челси до място в Шампионска лига?

Ще постигнат ли “сините” заветната си цел?

КОЙ ЩЕ ЛИКУВА: Интер или Барса?

Кой ще бъде първият финалист в ШЛ този сезон?

Калъфка - новата гордост на Левски

Някога за Левски бе срамно да си втори в класирането без значение от етапа на сезона

Ще успее ли Юнайтед да оцелее в Билбао

Кой ще вземе преднина преди реванша?

Челси продължава похода си към трофея в Лига на конференциите

Ще вземат ли предимство “сините” от гостуването в Швеция?

ВРЕМЕ ЗА БИТКА: Барса срещу Интер

Ще вземе ли някой аванс след първия двубой?

Малко повече от година до Мондиал 2026: какво трябва да знаем?

Времето наистина лети, защото вече не остава толкова много до историческия Мондиал 2026 (11 юни - 19 юли, 2026 г.), който ще върне големия футбол на територията на Северна Америка.