Колумбия излъга Уругвай с човек по-малко и е на финал на Копа Америка (ВИДЕО)

Колумбия излъга Уругвай с човек по-малко и е на финал на Копа Америка (ВИДЕО)

В спор за титлата ще срещнат Аржентина

Колумбия е вторият финалист на първенството на Южна Америка - Копа Америка, след 1:0 над Уругвай на полуфинала на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, в американския щат Северна Каролина.

Единственият гол в мача бе отбелязан с глава в 39-ата минута от Хеферсон Лерма след центриране от корнер на капитана Хамес Родригес.

Колумбийците изиграха половината мач с човек па-малко, след като в първата минута на даденото продължение на първото полувреме втори жълт картон получи Даниел Муньос. До изгонването му се стигна след извършено грубо нарушение срещу уругваеца Мануел Угарте. Ситуацията бе прегледана от ВАР, преди мексиканският съдия Сесар Рамос да вземе решението.

Това е първи финал за Колумбия от 23 години. За последно отборът на тази страна игра в двубоя за титлата в първенството през 2001 г., когато беше домакин и спечели с 1:0 над Мексико с гол на защитника Иван Рамиро Кордоба.

На финала в събота срещу неделя българско време на "Хард рок стейдиъм" в Маями, щата Флорида, тимът на аржентинския селекционер Нестор Лоренсо ще се изправи срещу действащия шампион Аржентина.

Иниеста става треньор в Дубай

Андрес Иниеста е на прага на нов етап в кариерата си, след като се насочва към треньорската професия.

САЩ плаши с изхвърляне участник от Мондиала

Страх от ебола тресе Щатите

Марин Петков с цял мач при загуба в Саудитска Арабия

Българският национал Марин Петков бе цял мач на терена при загуба на тима си Ал Тавун при гостуването на Ал Хазем с 0:2 в последния 34-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. 

Кристиано Роналдо вкара 2 гола и стана шампион на Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Португалската суперзвезда вече има 973 попадения и 8 титли в кариерата си

Иранските футболисти си вадят визи за Мондиал 2016

Поне четирима футболисти от националния отбор на Иран бяха в посолството на Съединените американски щати в Анкара, за да подадат документи за визи предвид Световното първенство, което започва на 11 юни, предаде АФП. 

Хари Кейн: Англия е фаворит на Мондиал 2026

Капитанът на английския национален отбор по футбол Хари Кейн вярва, че съставът на „Трите лъва“ е по-добър от всякога и е готов да сложи край на 60-годишното си чакане за нов триумф на Световното първенство.