16 олимпийски и 15 действащи световни шампиони ще участват в Диамантената лига

16 олимпийски и 15 действащи световни шампиони ще участват в Диамантената лига

Сред тях е и българката Андриана Бънова, която за втори път в кариерата си ще участва в надпреварата на троен скок в най-престижната верига

16 олимпийски и 15 действащи световни шампиони ще участват в състезанията от Диамантената лига по лека атлетика в Лондон на 13 и 14 юли, съобщиха организаторите. Сред тях е и българката Андриана Бънова, която за втори път в кариерата си ще участва в надпреварата на троен скок в най-престижната верига. Бънова дебютира с осмо място в Диамантената лига именно в Лондон преди година.
 

Виктор Нинов пък трябва да запише първо участие на скок височина, според мениджъра му Георги Павлов. Нинов обаче на този етап не е записан в официалния стартов лист. Без съмнение с най-голям интерес се очакват спринтовете на 100 метра. При мъжете на блокчетата ще застанат Тайсън Гей и Асафа Пауъл, втори и трети във вечната ранглиста на най-бързите спринтьори. 
 

При жените пък битката за златото се очаква да бъде между втората най-бърза в историята Кармелита Джетър (САЩ) и новата рекордьорка на Ямайка Шели-Ан Фрейзър-Прайс. Изключително оспорвано се очертава и бягането на 110 метра с препятствия, в което на старта ще застанат тримата най-бързи през сезона - олимпийският първенец от Атина 2004 и бивш световен рекордьор Лю Сян (Китай), световният шампион Джейсън Ричардсън (САЩ) и световният първенец в зала и лидер в ранглистата за 2012 година Арис Мерит (САЩ).

БФЛА честити на Ивет Лалова

Легендата празнува 42-и рожден ден

Атлетът Димитър Панделиев: Фокусът ми е върху Балканиадата

Националът Димитър Панделиев се цели в силно представяне на Балканиадата във Волос през юни.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд

Енчо Керязов,  Весела Лечева и Георги Павлов отбелязаха Деня на спорта

Проф. Красимир Петков също уважи събитието на Маги Христова

Джесика Шилдер спечели тласкането на гюле с рекорд за Диамантената лига

Джесика Шилдер направи рекорд на Диамантената лига в тласкането на гюле, а Арманд Дуплантис спечели овчарския скок по време на първото състезание за сезона на лекоатлетическия турнир.