Тереза Маринова и Николина Щерева вдъхновиха младите атлети

Тереза Маринова и Николина Щерева вдъхновиха младите атлети

Четвъртият кръг от популярната верига за млади таланти „А1 атлетика за младежи“ се състоя на 4 май на централния стадион на Национална спортна академия „Васил Левски“ в перфектни метереологични условия.

Дебют за годината във веригата направи шампионът на трибой в зала за тази година Борис Бонев (Лудогорец – Разград). 13-годишният възпитаник на треньора Красен Цонев започна със 7.4 на 60 м и се приземи на 5.76 в скока на дължина – най-силните резултати във веригата през тази година. Бонев загуби само на 800 м от Даниел Златков (Звездите – Петрич) с 2:21.6 срещу 2:21.2 и набра 269 точки.

Златков бе втори с 237 точки (7.5 на 60 м и 4.94 в скока на дължина).

Велизар Виришапков (Хисаря) зае третата позция с 202 точки (7.8 на 60 м, 4.78 на скок дължина и 2:33.1 на 800 м). Под 8 секунди на 60 м бяга и Андрей Младенов (Бдин – Видин) със 7.7 секунди.

Победителката при момичетата Лилия Маринова (Атлетик – София) също дебютира тази година и събра 210 точки (8.0 на 60 м, 4.58 на скок дължина и 1:51.3 на 600 м).

Любомира Милошева (Рилски атлет – Самоков) е сребърна медалистка със 198 точки (8.3-4.50-1:49.4).

Радина Маркова (Супер спорт – Варна), която оглавява генералното класиране до момента, бе най-бърза на 600 м с 1:47.6 и отлични 60 м с 8.2, но не успя в скока на дължина и с 3.82 събра 188 точки за третото място.

Всички деца бяха наградени от олимпийската шампионка на троен скок от Сидни 2000 и сребърната медалистка на 800 м от олимпийските игри в Монреал 1976 – Николина Щерева, а говорителят на състезанието Александър Вангелов ги обяви и като актуални национални рекордьорки в техните дисциплини.

В този кръг участваха деца от София, Пловдив, Варна, Петрич, Хисаря, Перник, Самоков, Харманли, Благоевград, Враца, Видин, Несебър и Разград.

Веригата състезания „А1 атлетика за младежи“ се провежда съвместно с водещия телеком А1 и Българска федерация лека атлетика за 12-а поредна година.

Следващият кръг, който носи точки за веригата, е националния шампионат по четирибой в Габрово на 13-14 юни, а финалните състезания са в Хисаря (15 август), Панагюрище (19 август) и финалът на новата писта в Самоков (28 август).

Саръбоюков тръгна за Китай с новия бус на БФЛА

Българска федерация лека атлетика (БФЛА) разполага със собствен транспорт за първи път в 100-годишната си история.

Божидар Саръбоюков стартира сезона в Диамантената лига тази събота

Звездата ни в скока на дължина Божидар Саръбоюков поставя началото на летния сезон с участие в най-комерсиалната верига турнири в леката атлетика – Диамантена лига.

Кирил Осев - известен петрички лекоатлет: Надявам се 2026-та година да бъде най-успешната ми като ветеран, печелейки медали на международни състезания

Кирил Валентинов Осев е роден на 24.08.1985 г в Петрич

Евгени Игнатов: Организираме минибалканско първенство

Дългогодишният национален рекордьор на България в дисциплините от 1500 м до 10 000 м Евгени Игнатов е сред организаторите на международния турнир „Младост“ в Русе.

Станислав Станков: Нормативът за Бирмингам е много силен

Шампионът на България в бягането с препятствия коментира дебюта си на Световното първенство в зала

Мария Илиева постави два национални рекорка на копие

Мария Илиева (Ивайло 93 - Велико Търново) постави два национални рекорда на копие (500 гр) за девойки под 18 години на турнира по лека атлетика "Младост" в Русе.