Алисън Филикс се завърна на пистата

Алисън Филикс се завърна на пистата

Знам, че мога да стигна там, където трябва, заяви атлетката

Алисън Филикс се завърна на пистата за първи път през последните 13 месеца, класирайки се за полуфиналите на 400 метра в националния шампионат на САЩ по лека атлетика в Де Мойн, Айова.
 
33-годишната многократна олимпийска и световна шампионка отново се състезава след преждевременното раждане на дъщеря й Камрин през миналия ноември. Филикс роди детето си 32 седмици след началото на своята бременност чрез цезарово сечение.
 
"Беше доста очаквано от мен, след като не съм се състезавала от доста дълго време. Това е отправната точка за следващата година. Имам достатъчно време.
 
Знам, че мога да стигна там, където трябва", заяви Филикс, която завърши с време 52.20 секунди. Тя се надява през 2020 година в Токио да участва за пети път на летни олимпийски игри.

 

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала

Християн Касабов постави нов национален рекорд

Българинът се класира за полуфиналите на Евро 2025