Българин на финал на Европейско по атлетика

Българин на финал на Европейско по атлетика

Димитър Ташев ще спори за медалите на троен скок

Димитър Ташев се класира за финала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 23 години в Еспоо (Финландия).

Българинът постигна 15.38 метра в квалификациите и зае девета позиция.

Симон Горе (Франция) единствен премина границата от 16 метра в пресявките, давайки най-добър резултат от 16.03.

Добромир Николов се класира пети в серията си на 110 метра с препятствия с резултат 14.53 секунди, което не му бе достатъчно, за да премине към полуфиналите.

Фаворитът в тази дисциплина, световният рекордьор за юноши Саша Зоя (Франция) оглави сериите с 13.63 секунди, а 11 атлети бягаха под 14 секунди.

По-късно днес е финалът на троен скок при девойките, където за отличията ще спори Александра Начева и квалификациите на овчарски скок с участието на Евгени Енев.

Кенийци спечелиха Софийския маратон

И при мъжете, и при жените

Близо 1200 участници в масовия старт на 5 км подгряха Софийския маратон

Близо 1200 участници стартираха в 5 км FIB Mass Run и подгряха 42-рото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025 в неделя

Полицията предодврати опит за самоубийство на Софийския маратон

Мъж опита да отнеме живота си по време на Софийския маратон

Саръбоюков в Топ 3 в Европа

Европейският шампион в скока на дължина в зала Божидар Саръбоюков достигна до финала в класацията Изгряваща звезда на Европа за 2025 г. при мъжете.

Койнаре ще приеме балканско първенство през 2026 г.

Балканската атлетика (АБАФ) проведе редовния си конгрес преди Балканската гала на 3 октомври в Птуй, Словения, а двадесет страни членки на организацията взеха и решения касаещи спортния календар на АБАФ за 2026-а.

Божидар Саръбоюков получи приз

Българинът с награда за "Изгряваща звезда" на годината от Асоциацията на балканските атлетически федерации

Световният шампион Ружди Ружди: Мотивират ме резултатите

Световният шампион от първенството на планетата по лека атлетика за хора с увреждания от Делхи 2025 Ружди Ружди заяви, че му е било мечта да подобри световния рекорд, а самият той се мотивира от добрите резултати

Осем хиляди души от 66 страни ще вземат участие в Софийския маратон

Маратонът ще се проведе на 12 октомври

Георги Павлов призова за оттегляне на съдебните жалби преди новото Общо събрание

Ново Общо събрание на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) ще се проведе на 8 ноември, след като Софийски градски съд взе решение да го насрочи по искането на клубовете в ЧОУ „Св. Георги“.