Божидар Саръбоюков с награда от родния Харманли

Божидар Саръбоюков с награда от родния Харманли

Лекоатлетът Божидар Саръбоюков бе отличен с почетен знак, плакет и премия от 1000 евро на днешния Ден на Харманли, който е и неговия роден град, в който живее и тренира.

Това стана на тържествена сесия на Общинския съвет по повод празника.

Европейският шампион в скока на дължина на първенството в зала в Апелдорн през 2025 и трети в света на Световното първенство по лека атлетика в зала в Торун, Полша, през март тази година бе в залата в Културния център, където се състоя заседанието, заедно с личния си треньор Димитър Карамфилов, който също бе награден.

Въф фоайето на Културния център бе изложена и след това разрязана 8,31 метра дълга торта - колкото е върховото постижение на лекоатлета, кулинарно произведение на местен сладкар.

"Като видях тортата се учудих колко много съм скочил", пошегува се на награждаването Саръбоюков.

В благодарственото си слово той подчерта, че условията, при които се подготвя тук, в Харманли, са перфектни и затова той продължава да тренира в родния град.

Спортната база не е само за мен, но и за всички деца в Харманли, уточни той.

Днес имаме честта да удостоим един млад мъж, който накара целия свят да говори за Харманли, каза в словото си кметът на общината Мария Киркова. Тя нарече Божидар "момчето, което не просто скача, а лети". По нейни думи Саръбоюков е пример за това, че за спортиста от малкия град няма граници.

В момента Божидар има един от най-добрите резултати в света, ще участва на всички диамантени лиги и големи състезания този сезон, съобщи наставникът Димитър Карамфилов.

Той също похвали местната спортна база като една от най-добрите за подготовка у нас.   

Шефът на атлетиката доволен от представянето на Балканиадата

Президентът на Българска федерация лека атлетика Георги Павлов заяви, че е доволен от представянето на родните състезатели на Балканското първенство в гръцкия град Волос.

България приключи с шест медала Балканиадата по лека атлетика

Българските състезатели завоюваха един златен и пет бронзови медала на Балканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в гръцкия град Волос.

Българската щафета на 4х400 с пето място на Балканиадата

България завърши с пето място в щафетата на 4 по 400 метра при мъжете участието си на Балканиадата по лека атлетика във Волос, Гърция

Крум Захариев с бронз и личен рекорд на Балканиадата

Отлично представяне на българина в десетобоя

Габриела Петрова с личен рекорд и подиум в Германия (ВИДЕО)

Габриела Петрова постигна личен рекорд за сезона в тройния скок на турнира по лека атлетика в германския град Есен

Шампионът Илиев: Очаквах титлата, но с по-силен резултат (ВИДЕО)

Христо Илиев застана пред медиите във Волос, Гърция, след впечатляващия си успех, с който донесе на България първа балканска титла от Балканиадата.