Болт е на финал на 100 метра

Болт е на финал на 100 метра

Битката за разпределението на медалите е тази вечер в 23:45 часа българско време

Юсейн Болт, който казва "сбогом", очаквано се класира на последния си финал на 100 метра на световното първенство в Лондон. Голямата звезда обаче завърши втори в полуфиналната си серия.

 

Болт загуби в директна битка от Крисчън Коулмън (САЩ). Американецът се наложи в последния трети полуфинал с 9.97 секунди, а Болт направи много лош старт и финишира втори с 9.98 сек. Двамата бяха най-бързи по пътя към решителното бягане.

 

Лоша шега на Болт поднесе и информационната система, след като изписа, че второто място, даващо директно място във финала, е за японеца Шаней Тада. Дикторът дори обяви „Болт, това е шега”, виждайки недоволния поглед на рекордьора.  

 

Компания във финала на Юсейн и Коулмън ще правят Йохан Блейк (Ям) – 10.04 сек, Рийс Прескод (Вбр) – 10.05 сек, Акани Симбине (РЮА) – 10.05 сек, Джъстин Гатлин (САЩ) – 10.09 сек. Джими Вико (Фр) – 10.09 сек, и Нингтиан Су (Кит). Китаецът ще бяга на втори пореден световен финал след успеха си в Пекин преди две години.   

 

Битката за разпределението на медалите на 100 метра е тази вечер в 23:45 часа българско време.

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.